حکومت ایران یک عامل تروریستی خود را که در تعقیب پلیس هلند هست، تحت حمایت گرفته است

روزنامه دتلگراف چاپ هلند نوشت: مقامات وزارت دادگستری آن کشور، بر این گمان هستند که حکومت ایران از یک  جنایتکار تحت تعقیب پلیس هلند حفاظت می کنند و تلاش مقامات انتظامی هلند برای بازداشت و مجازات او تا کنون بی نتیجه مانده است.

نام این فرد مخفی نگاه داشته شد و از او به نام تقی اسم برده می شود و متهم است که به عنوان مزدور حکومت ایران، در چند مورد قتل مخالفان رژیم ایران در اروپا یاری رسانیده است.

این روزنامه در ادامه نوشته است : تقی که مورد حمایت مقامات اطلاعاتی ایران است  در ایران دیده شده و مکانهای مخفی متعددی دارد. ویبه‌طور مستمر با قایقهای شخصی از بندرهای ایران به دبی سفر می‌کند و آزادانه در ایران تردد می‌کند، چرا که او به وزارت اطلاعات در چند قتل در اروپا کمک کرده است.

در ادامه این گزارش آمده است : عامل اجرایی  کارهای تقی به نام نوفل، هم در ارتباط با وزارت اطلاعات مخوف رژیم ایران است. نوفل در ماه ژوئیه در آمستردام به حبس ابد محکوم شد.و به نقل از  دادگستری هلند وی حداقل کار ”تصفیه” را برای وزارت اطلاعات ایران را انجام داده است.

دتلگراف هلند نوشت : رضوان تقی تنها جنایتکار هلندی نیست که ایران را به‌عنوان مکانی برای مخفی شدن استفاده می‌کند. شاهین غیبی ۳۶ساله نیز که مورد حمایت حکومت ایران است مانند تقی از جنایتکاران تحت پیگرد است.

پرزیدنت ترامپ پیشتر گفته بود :‌ رژیم ایران یک حکومت تروریستی و اولین حامی تروریسم جهانی است.

وزارت خارجه ایالات متحده پیشتر اعلام کرده بود که حکومت ایران از طریق نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی “حمایت‌های لازم را دراختیار سازمان‌های تروریستی قرار داد و پوشش ضروری را برای انجام عملیات مخفیانه نیروی قدس در همین ارتباط فراهم آورد که هدف از آن، ایجاد بی‌ثباتی در خاورمیانه است ”

گفته شده است که “نیروی قدس  سپاه پاسداران مکانیسم اصلی ایران برای پرورش و حمایت از تروریسم در خارج است.”