حکومت بدهی های خود را به کامیونداران نمی پردازد و اعتصاب آنها همچنان ادامه دارد

مقامات حکومت به کامیون داران فشار می آورند که هر چه زودتر به اعتصاب خود پایان دهند.

کامیون‌داران ایران در اعتراض به ادامۀ بی‌توجهی سازمان راهداری؛ در عدم پرداخت به موقع هزینه های حمل بار، دست به اعتصاب زده اند.

وضع مالی حکومت در حدی بحرانی است که به بسیاری از افراد و شرکت هایی که خدماتی برای دولت انجام داده اند، بدهکار شده و پولی برای پرداخت به آن ها ندارد. به شمار زیادی از مقاطعه کاران و اجرای امور خدماتی برای دولت، پیشنهاد شده که به جای پول، اوراق سهام، زمین و یا بخشی از اموال دولتی را دریافت کنند.

دبیر کانون کامیون‌داران در این زمینه گفت:‌ از سال گذشته بابت کرایه حمل همچنان طلبکار هستیم و با وجود پیگیری‌های صورت گرفته هنوز سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای در این رابطه هیچ اقدامی نکرده است.

احمد کریمی افزود:  سازمان راهداری در خصوص به‌روز رسانی کرایه حمل طی سال گذشته و امسال هیچ اقدامی انجام نداده‌ است، از دستورالعمل محاسبه کرایه حمل تن بر کیلومتر فقط اسم ان برای رانندگان باقی مانده است.

دبیر کانون کامیون‌داران گفت:  نرخ کرایه حمل بار سال گذشته بر اساس نظر کارشناسی دفتر مطالعات راهبردی سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای،شاخص تن بر کیلومتر، را  ۱۷۶۰ ریال اعلام کرد و با توجه به ا‌ین‌که ممکن است اثر روانی در بازار داشته باشد از کامیون‌داران خواست این شاخص را در دو مرحله اجرا کنند؛ یعنی ۱۴۰۰ ریال در مرحله اول و ۱۷۶۰ در مرحله دوم. این در حالی بود که ۱۴۰۰ ریال را  ابلاغ و همین رقم نیز در استان‌ها با یک سری تغییرات روبروشد.

وی افزود:‌ قرار بود نرخ ۱۷۶۰ ریال نیز مهرماه سال گذشته اجرا شود که کلا اجرایی نشد، در واقع فقط اسم “تن بر کیلومتر” وجود دارد وگرنه اگر قرار بود شاخص محاسبه حمل بار بر اساس تن بر کیلومتر باشد که باید نرخ ۱۷۶۰ ریال را اجرایی می‌کردند.