حکومت برای جلوگیری از جنجال رسانه ای، به خبرنگاران و عکاسان زن، اجازه حضور نخواهد داد

حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌‌ها را “برخلاف آداب‌ورسوم” و البته تداوم حضور زنان در ورزشگاه‌ها را نشانه‌‌ای از “ادامه بی‌نظمی” در جامعه ایران خواند

در آستانه برگزاری مسابقه فوتبال ایران و کامبوج اعلام شد که نهادهای امنیتی حکومت اجازه ورود زنان عکاس و خبرنگار را نخواهند داد. در خبری آمده است که فدراسیون فوتبال ایران در واکنش به اعتراض شمار زیادی از  خبرنگاران و عکاسان زن ایرانی که به آنان حق دریافت کارت ورود به ورزشگاه را نداده اند گفت : حق صدور آی‌دی کارت برای خبرنگاران و عکاسان زن ایران را ندارد و این دستور را به‌صورت مستقیم از تهیه‌کننده برنامه “فوتبال برتر” شبکه سه سیما  و ناجا گرفته است.

ایران وایر،  در گزارشی نوشته است که پاسدار حسن کریمی، فرمانده یگان‌های ویژه ناجا به‌صراحت از مخالفت یگان تحت امر خود با “ورود زنان به ورزشگاه‌ها،گفته و افزوده است  جامعه ما بر اساس اصول و آیینی اداره می‌شود. حضور زنان ایرانی در ورزشگاه‌‌ها را “برخلاف آداب‌ورسوم” و البته تداوم حضور زنان در ورزشگاه‌ها را نشانه‌‌ای از “ادامه بی‌نظمی” در جامعه ایران خواند.

پاسدار حسن کریمی افزود :  پیش‌ازاین هم مخالفت خود را با حضور زنان در ورزشگاه آزادی اعلام کرده بود.چون می‌داند که فضا آماده حضور این افراد نبوده و ممکن است آسیب‌هایی را به شخصیت آن‌ها وارد کند.

وی افزود : ما  برای کنترل زنان، پیش‌بینی‌های لازم را کرده‌ایم و از ماموران زن که آموزش‌های لازم را دیده‌اند بهره لازم را خواهیم برد.

گفته می‌شود نیروی انتظامی و یگان ویژه، از ۱۵۰ نیروی آموزش‌دیده پلیس زن برای کنترل زنان در ورزشگاه استفاده خواهد کرد.

خبرگزاری ایسنا نوشته است : نمایندگان فیفا به همراه چند خانم پیش از آغاز این نشست در سالن کنفرانس حضور یافتند و بعد از دقایقی برای بازدید از ورزشگاه، سالن را ترک کردند.

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و کامبوج در مرحله انتخابی جام جهانی امروز  (پنجشنبه) از ساعت ۱۷ در ورزشگاه آزادی برگزار می‌شود. این اولین مسابقه‌ای است که زنان ایرانی با خرید بلیت”بطور محدود” می‌توانند آن را از نزدیک تماشا کنند.

2 دیدگاه‌

  1. من به عنوان یک زن ایرانی (از سرزمین اریایی کوروش بزرگ) زنانی که شرط و شروط ملاها را قبول کرده اند که فوتبال نگاه کنند را خار وخفیف حسا ب میکنم. شماها لیاقتتان بیشتر از این نیست که در یک گوشه استادیوم تعدادی صندلی هم برای شما ها بگذارند.

  2. پس دختر ابی جانش را از دست داد تا چند تا زن را ملاها بگذارند که بروند در استادیوم فوتبال بشینند.
    ایا مردان و زنان ایرانی نباید گرفتن حق وحقوقشان را مهمتر از فوتبال بدانند؟

Comments are closed.