حکومت سرکوبگر اردوغان در ترکیه، برای تعقیب و شناسایی تلاشگران اپوزیسیون به ده ها کشور جاسوس فرستاد

یک سامانه خبری اپوزیسیون ترکیه گزارش می دهد که دولت اردوغان صدها نفر از روزنگاران ترک را همچنان در زندان نگاه داشته و اختناق کامل برقرار کرده است. در ادامه گزارش آمده است که در کنار این عملیات سرکوبگرانه، دولت اردوغان یک سلسله ماموران اطلاعاتی خود را به سفارتخانه ها و کنسولگری های ترکیه در بیش از شصت کشور جهان فرستاده، که ماموریت آنان شناسائی افراد اپوزیسیون ترک در خارج از کشور می باشد.

این سامانه خبری که “نوردیک مونیتور” نامیده می شود، نوشت که بیشترین تلاش این ماموران اطلاعاتی، شناسایی افرادی است که طرفدار  فتح الله گولن می باشند. اردوغان ادعا می کند که گولن از اقامتگاه خود در ایالات متحده کودتایی در ترکیه تدارک دید که خنثی شد و به دنبال آن بیش از یکصد هزار نفر از کارمندان، افراد ارتشی و موسسات دیگر ترکیه از کار برکنار شدند و هزاران تن از آنان به زندان افتادند.

فتح الله گولن این ادعای اردوغان را به شدت رد می کند و آن را بهانه ای برای اردوغان می داند تا بتواند به سرکوب طرفداران او در ترکیه و منع آزادی بیان در کشور بپردازد.

 

یک دیدگاه

  1. یک جوری تیتر زده اید حکومت سرکوبگر اردوغان، که خواننده مطلب بلافاصله تصویری از یک رژیم اپارتاید در ذهن اش تداعی میکند ، در حالیکه این رزیم در طول ۱۶ سال حیات سیاسی دمکراسی مدرنیته را در ترکیه جاری واحیا کرده است که نمونه ان حتی در به اصطلاح مهد ازادی(غرب) هم نمی شود دنبال کرد امروز ترکیه با این دمکراسی همراه با اقتدار به سردمداران دمکراسی، درس خلوص ، پیشرفت و مدارا را داده و میدهد هر چند خیلی ها بازداشت چند روزنامه نگار مرتبط با گروه گولن که خاینین محرز به وطن هستند را مغایر با دمکراسی میدانند ولی این را هم بدانند دمکراسی این نیست که هر انچه به نفع شما وبر وفق مراد شما باشداجرا شود بلکه در دنیای امروزی هر انچه در قبال قدرت های زور و تمامیت خواه انجام می شود نمونه بارز دمکراسی است.

Comments are closed.