حکومت می خواهد بهائیان را از حق گرفتن کارت ملی و برخورداری از حقوق شهروندی محروم سازد

یک بانوی خبرنگار ایرانی فاش ساخت که رژیم اخیرا گام تازه ای برای محروم سازی کامل پیروان دین بهاءالله از حقوق شهروندی برداشته و آن حذف آنان از پیروان ادیان غیراسلامی، برای گرفتن کارت ملی می باشد.

خانم مرضیه رسولی در حساب توییتری خود در این باره نوشت: «حکومت ایران ، قصد دارد که گزینه «سایر ادیان» در فرم‌های درخواست کارت ملی را حذف کرده است .

مرضیه رسولی، روزنامه‌نگار در صفحه توییتر خود، نوشته :  این «قضیه جدی» است، «گزینه‌ “سایر ادیان” از کارت ملی حذف شده و در دو ماه اخیر به بهائی‌هایی که برای گرفتن کارت مراجعه کردند، گفته شده که یکی از ادیان رسمی را باید انتخاب کنند».

این روزنامه نگار در ادامه نوشته که وقتی بهائیان این پیشنهاد را نپذیرفتند کارت ملی به آنان داده نشده است. رسولی تاکید کرد: «یا باید دروغ بگی یا شهروند این کشور نیستی.»

به گفته این روزنامه‌نگار وقتی در فرم درخواست کارت ملی، متقاضی اشاره‌ای به دین نکند، «به صورت پیش‌فرض» دین او «اسلام و شیعه» ثبت می‌شود.

وجود گزینه برای تعیین مذهب شهروندان در ایران  فقط مشکل بهائیان نیست، سایر ادیان از جمله زرتشتیان ،تسنن ،یارستانی ،اهل حق ،دراویش گنابادی و سایرین با این مشکل روبرو هستند .

کاربری نوشته : «سوال من از همه ایرانی‌های خارج از ایران، و داخل، که به مذهب اعتقادی ندارند: دفعه بعد که خواستید کارت ملی بگیرید، دروغ می‌گویید و گزینه مثلا مسلمان را انتخاب می‌کنید؟ که پاسپورت‌تان تمدید شود؟ که بتوانید برگردید ایران؟ که داشتن گزینه مذهب در هر فرمی، فقط مشکل بهاییان نیست .انها تنها اسلام تشیع را می خواهند  و بس ».

جواد ابطحى، نماینده اصولگرای مجلس پیشتر به دولت  پیشنهاد داده بود که در کارت ملى هوشمند گزینه «سایر» در این کارت‌ها حذف شود.

جمهوری اسلامی ایران نه تنها بهائیت را به رسمیت نمی‌شناسد بلکه با همه ادیان به جز اسلام  شیعه را قبول دارد و بارها با اعمال سرکوب‌ها و محدودیت‌های شدید، پیروان شماری از ادیان را  از حقوق اولیه‌شان مثل کار و آموزش محروم کرده است.