حکومت می گوید ارسال نامه آخوند آملی  لاریجانی به خامنه‌ای درباره «هجرت به نجف» دروغ است

در واکنش به گزارش های روزهای اخیر، مجمع تشخیص مصلحت نظامی گزارشی را نادرست خواند که در آن گفته شده آخوند صادق آملی لاریجانی در نامه ای به خامنه ای گفته است که قصد دارد به نجف مهاجرت کند و ایران را برای همیشه ترک گوید. در گزارش ها آمده بود که آملی لاریجانی در اعتراض به رفتار حکومتی با یکی از دستیاران نزدیک خود قصد دارد به این اقدام دست بزند.

برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی از رایزنی آخوند صادق لاریجانی برای آزادی اکبر طبری معاون امور اجرایی و فنی مهندسی حوزه ریاست قوه قضاییه دوران  لاریجانی که پیشتر توسط قوه قضائیه حکومت به اتهام توصیه و اعمال نفوذ در برخی از پرونده‌های قضایی بازداشت شده ،و هم اکنون در زندان است و همچنین گرفتن اجازه از خامنه‌ای برای عزیمت به نجف خبر داده بودند.

اکبر طبری  که در حدود بیست سال پیش ، صاحب مناصب مختلفی در حوزه‌های مالی و رفاهی قوه قضاییه بوده است. او همچنین در دوره شاهرودی، مدیر امور مالی و مدیر امور خدماتی و رفاهی بوده ولی در دوره لاریجانی به دفتر رئیس قوه قضاییه رفته و ابتدا مدیرکل امور اجرایی و سپس معاونت اجرایی دفتر او شده است.

روابط عمومی مجمع تشخیص مصلحت نظام در باره نامه صادق آملی لاریجانی به علی خامنه ای به هدف هجرت به نجف و آزادی اکبر طبری  می‌گوید که نامه لاریجانی، رئیس این مجمع، به رهبر جمهوری اسلامی درباره برخی متهمان و یا هجرت به نجف اشرف صحت ندارد و کذب محض است.

این نهاد حکومت ایران گفت:  برخی اخبار پیرامون صادق لاریجانی طی روزهای گذشته خبرسازی زنجیره‌ای در فضای مجازی است ومتاسفانه این اخبار بدون بررسی صحت و سقم آن، به برخی پایگاه‌های رسمی نیز تسری یافته است.

سخنگوی قوه قضائیه حکومت پیشتر اعلام کرده بود  که اکبر طبری، معاون سابق امور اجرایی این قوه در دوره ریاست صادق لاریجانی، به اتهام توصیه و اعمال نفوذ در برخی از پرونده‌های قضایی بازداشت شده است.

خبرگزاری تسنیم نزدیک به سپاه پاسداران در گزارشه اعلام کرد که  با یکی از «شخصیت‌های نزدیک به آیت‌ا‌لله آملی تماس گرفته و صحت و سقم این خبر را جویا شد».

در این گزارش آمده است : «این شایعه هیچ نسبتی با واقعیت ندارد و کذب است و آخوند  آملی لاریجانی به زودی جلسات تدریس دروس حوزوی را در حوزه علمیه قم مجدداً از سر خواهند گرفت و بنایی بر مهاجرت ندارند».

وی درباره دلیل تعطیلی جلسات تدریس رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام توضیحی نداده است.