حکومت هفت معلم را به جرم شرکت در عملیات اعتراضی و صنفی سال گذشته، جمعا به ۴۱ سال زندان محکوم کرد

هفت تن از معلمان استان خراسان شمالی در جریان این اعتراضات صنفی دستگیر شده و مجموعا به ۴۱ سال زندان محکوم شدند

در اقدام سرکوبگرانه حکومت علیه شرکت کنندگان در اعتراض‌های صنفی و سراسری معلمان در ماه‌های مهر و آبان سال گذشته،  هفت تن از معلمان استان خراسان شمالی در جریان این اعتراضات صنفی دستگیر شده و مجموعا به ۴۱ سال زندان محکوم شدند.

گفتنی است از جمله اهداف این دور از تحصن معلمان در ایران، آزادی فعالان صنفی زندانی، فعالیت رسمی تشکل‌های صنفی فرهنگیان، اختصاص بودجه مورد نیاز به آموزش و پرورش، رفع معوقات و حقوق فرهنگیان و بازنشستگان، توقف سیاست پولی سازی مدارس و اجرای اصل ۳۰ قانون اساسی، و همچنین لغو بیمه ناکارآمد درمانی اعلام شده است.

کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان با انتشاربیانیه ای خبر داد: دادگاه برای این معلمان احکام حبس بین سه سال و هشت ماه تا ۱۵ سال صادر کرده و برخی از آنها با حکم ۷۴ ضربه شلاق و محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی مواجه شده‌اند.

این شورای هماهنگی ، اتهام‌های مطرح شده علیه این فعالان صنفی را واهی خوانده و نوشته که  برخی از این احکام در دادگاه عمومی صادر شده و در مرحله تجدیدنظرخواهی نیز عینا تایید شده‌اند و تعدادی دیگر از آنها احکام دادگاه انقلاب بوده و قابلیت تجدیدنظرخواهی دارند.

و  همایون غنی‌زاده کارگردان تئاتر و سینما در جشن انجمن منتقدان با انتقاد از سکوت درباره وقایع آبان‌ جایزه‌اش را به پویا بختیاری اهدا کرد و گفت:ما هنرمندان  نمی توانیم بزودی جشنواره‌ای داشته باشیم و دور هم جمع شویم. من جایزه ام را تقدیم می کنم به روح کشته در راه وطن، پویا بختیاری و خانواده محترم او .