حکومت یک بار دیگر برای ترساندن کشورهای اروپایی، به هشدار نظامی پرداخت

نظامی محمدحسین باقری، رئیس ستاد نیرو‌های مسلح

نظامی محمدحسین باقری، رئیس ستاد نیرو‌های مسلح گفت: « اگر تحریم‌ها ادامه یابد، ایران بیش از این، هزینه جلوگیری از ورود مواد مخدر به اروپا را نمی‌پردازد».

حسن روحانی پیشتر گفته بود : ما ۸۰۰ میلیون دلار در سال هزینه مبارزه با مواد می‌کنیم. تصور کنید چه فاجعه‌ای خواهد شد اگر در این روند خللی وارد شود. به تحریم کنندگان هشدار می‌دهیم که اگر توانایی‌ها ما در مبارزه با مواد مخدر و تروریسم در خاستگاه آن‌ها ضربه ببیند، نخواهید توانست از آوار مواد مخدر، بمب‌ها و تروریسم و مهاجرت به سلامت خارج شوید.

در ماه‌های گذشته، شماری دیگر از مقام‌های دولت ایران نیز بارها کشورهای اروپایی را در این زمینه تهدید کرده‌اند.

سپاه پاسداران به طور مستقیم و غیر مستقیم نقش کلیدی در گسترش اعتیاد درایران و جهان دارد. سران سپاه، دست اندرکار انتقال مواد مخدر از مرزهای شرقی به سوی مرزهای غربی و جنوبی و توزیع وسیع و ارزان مواد مخدر در داخل کشور هستند.

سپاه، تریاک افغانستان را در داخل ایران به هروئین و مُرفین تبدیل و با همکاری باندهای تبهکار آن را به سرتاسر جهان قاچاق می‌کند.آنان از قاچاق مواد مخدر برای پیشبرد فعالیت‌های تروریستی خود استفاده می‌کنند.

وزارت خزانه‌داری آمریکا ۷ سال پیش  غلام‌رضا باغبانی از فرماندهان ارشد «نیروی قدس سپاه»را به لیست قاچاقچیان مواد مخدر اضافه کرد.باغبانی به قاچاقچیان افغانستانی اجازه می‌داد به داخل مرزهای ایران تریاک و مواد شیمیایی مورد استفاده در تولید هروئین قاچاق کنند.

هربرت مک مستر مشاور ترامپ  در امور امنیت ملی آمریکا، نیز پیشتر سپاه پاسداران را به قاچاق مواد مخدر از افغانستان متهم کرده و گفته بود: «سپاه پاسداران با قاچاق مواد مخدر از افغانستان برای پولدار شدن استفاده می کند. آنها جهان را مسموم می کنند و از این پول برای کشتن مردم استفاده می کنند.».