خامنه ای ادعا می کند که فلسطین بزرگترین مساله اسلام است، ولی رنج مسلمانان را نادیده می گیرد

خامنه ای در پیام حج خود نوشت: «مساله فلسطینی در راس همه مسائل سیاسی مسلمانان، در آسیا و شمال آفریقا می باشد و ترفند “معامله قرن” که به وسیله آمریکای ظالم و همراهان خانن آن زمینه سازی می شود، جنایتی در حق جامعه بشری است»

فراخوانی علی خامنه ای در پیام حج در مورد لزوم به شکست کشاندن طرح صلح اسرائیلی – فلسطینی، موجب شگفتی آگاهان سیاسی نگردید، زیرا این نخستین بار نیست که او از لزوم به شکست کشاندن هرگونه تلاش آشتی بین فلسطینیان و اسرائیل سخن می گوید.

رهبر حکومت اسلامی ایران، در پیام خود از جمله نوشت: «آن چه که “معامله قرن” نامیده شده، با همت و ایمان جبهه مقاومت محکوم به شکست است». اشاره خامنه ای به طرح صلحی است که از جانب دولت پرزیدنت ترامپ تهیه گردیده و هدف از آن، پایان بخشیدن به نزاع دیرینه فلسطینیان با اسرائیل است.

خامنه ای در پیام حج خود نوشت: «مساله فلسطینی در راس همه مسائل سیاسی مسلمانان، در آسیا و شمال آفریقا می باشد و ترفند “معامله قرن” که به وسیله آمریکای ظالم و همراهان خانن آن زمینه سازی می شود، جنایتی در حق جامعه بشری است».

در تحلیل های پیشین گفته شده که حکومت ایران مساله فلسطینی ها را دستاویزی قرار داده تا از طریق آن بتواند به هدف های خود برای تسلط بر کشورهای همسایه و به دست گرفتن رهبری جهان اسلامی برسد. رژیم ایران از ابتدا گفته است که با هرگونه طرح صلح که هدف آن ایجاد آشتی بین فلسطینیان و اسرائیل می باشد مخالف است، زیرا باعث ادامه موجودیت اسرائیل می شود. رژیم ایران بر این باور است که از طریق جنگ و عملیات تروریستی، باید اسرائیل را نابود کرد و این سرزمین به ظاهر “اسلامی” را به دست فلسطینیان سپرد.

رژیم ایران در حالی مرتبا از مساله فلسطینی سخن می گوید و کشورهای عرب را که از این مساله دور شده اند و خواهان صلح و همکاری با اسرائیل هستند، خائن می نامد، که خود، از معضلات مسلمانان در بسیاری دیگر از کشورهای جهان غافل شده و هرگز حمایتی از آنان نکرده است، تا مبادا به روابط دوستانه رژیم ایران با آن کشورها آسیبی برسد.

آخرین نمونه این دو رویی در سیاست رژیم ایران، واکنش نسبت به اعتراض های مسلمانان ایالت کَشمیر علیه دولت هند است. از آن جا که هر دو کشور پاکستان و هند روابط خوبی با حکومت ایران دارند، خامنه ای تا کنون کوچکترین حمایتی از خواست مسلمانان کشمیر بیان نکرده است.

همچنین مسلمانان اویغور در چین و مسلمانان چچنی در روسیه نیز از حمایت رژیم ایران برخوردار نشده اند. در مورد مسلمانان روهینگیا در برمه، گرچه رژیم ایران بیانیه های در حمایت از آنان انتشار داد، ولی هرگز به اقدام عملی دست نزد.

3 دیدگاه‌

  1. ای خائنه ای آمریکا ظلم بر مردم خود نکرده است!! اما سیاست و رژیم آخوندی تو غیر از حمایت از فلسطین و تروریست های فلسطینی کار دیگری نکرده است!

  2. اگر مسلمان بویی از شرافت و انسانیت برده باشد از این دین دروغین و جنایتکار ابراز انزجار می کند و خودش را از تمام جنایات تاریخی این دین مبرا اعلام میکند.

  3. فلسطین، حتی کوچکترین مساله اسلام هم نیست
    نزدیک به ۷۰ بار نام اسرائیل در قرآن آمده است دریغ از یک بار نام فلسطین، چونکه فلسطینی وجود نداشته است.

    مگر اینکه خامنه ای را از الله بافهم تر و به عبارت دیگر خالق الله بدانیم، چون الله به پیامبر غیر-شیعه اسلام پیام فرستاد که اورشلیم از آن قوم یهود است و برگرد به سمت مکه.

    فلسطین، بزرگترین مساله خامنه ای برای شیعه کردن و خدایی کردن بر فراز کوه جهالت است

Comments are closed.