خامنه ای از اعطای کمک مالی نهادهای دینی به بیمارستان ها جلوگیری می کند و آن ها از مردم یاری می طلبند

بیمارستان اصفهان برای درمان بیماران کورونایی از یک مرکز خیریه  کمک خواسته و اعلام کرده است که با کمبود شدید تجهیزات پزشکی روبرو شده است.این در حالی که حسن روحانی و مقام‌های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی و همچنین ستاد ملی مقابله با کرونا در اظهارات خود بارها از تامین نیاز داخلی به تجهیزات پزشکی و درمانی و صادرات آن به کشورهای دیگر خبر داده‌اند.

حدود یک‌ماه پس از آن‌که سپاه پاسداران  از کمک سازمان “پزشکان بدون مرز” برای مقابله با کرونا در ایران جلوگیری کرد، اکنون مدیر مرکز آموزشی درمانی امین،‌ هدف کمک این گروه بین‌المللی، در نامه‌ای به یک موسسه خیریه اعلام کرده با کمبود برخی تجهیزات پزشکی مواجه است.

در رسانه های اجتماعی  نامه ای از یک  پزشک عمومی در اصفهان منتشر شده که نشان می دهد  مرکز آموزشی و درمانی امین، محل نگهداری و درمان بیماران مبتلا به کرونا، به دلیل کمبود ماسک، تجهیزات حفاظتی و امکانات پزشکی از یک نهاد خیریه درخواست کمک کرده است.

هادی یزدانی،‌ پزشک عمومی و عضو هیات داوری حزب اتحاد ملت،‌ این نامه را منتشر کرده که در ان  از سوی حمید ملکی،‌ رییس این مرکز آموزشی درمانی،‌ خطاب به یک خیریه که نام آن پوشانده شده نوشته شده و در آن فهرست اقلام بهداشتی و حفاظتی مورد نیاز برای پزشکان و بیماران این مرکز اعلام شده است.

یادآور می شود: حکومت ایران هفته گذشته یک هواپیما کمک‌ پزشکی برای گروه تروریستی حزب الله لبنان در بیروت ارسال کرد این کمک ها  شامل ۱۵ دستگاه تنفس مصنوعی، ۵۰۰۰ کیت تشخیصی، ۴۰۰۰ ماسک ان ۹۵، ۲۰۰۰ دستکش، ۲۰۰۰ بسته ماسک معمولی، یک تن مواد ضدعفونی کننده و دیگر تجهیزات پزشکی بوده است.