خامنه ای با یکی از سران حوثی دیدار کرد، و در دادگاه آمریکا علیه رژیم ایران یک ادعای مالی کلان مطرح شد

کوتاه مدتی پس از آن که علی خامنه ای یکی از سرکردگان گروه شورشی حوثی های یمن را به حضور پذیرفت و عملا ثابت کرد که این گروه نیمه شیعه از حکومت ایران تغذیه می شود، و عملا حکومت ایران است که موجب قتل و خونریزی در یمن می گردد، در یک دادگاه ایالات متحده علیه رژیم ایران غرامت کلان مالی مطرح شد.

خبرگزاری ایران وایر در این رابطه نوشت: برای نخستین بار یکی از دادگاه‌های امریکا در حکمی قطعی، ایران را مسوول اقدامات انصارالله یمن، مشهور به گروه حوثی دانسته و به خانواده قربانیان اقدامات این گروه اجازه داده است از محل مصادره دارایی‌های ایران در امریکا، غرامت و خسارات دریافت کنند.

در این گزارش آمده است ،انتشار این حکم به طور غیرمنتظره‌‌ای با دیدار محمد عبدالسلام، سخن‏گوی گروه انصارالله یمن و شماری از رهبران آن با علی خامنه‌‌ای در تهران هم‎زمان شده است. در جریان این دیدار،  خامنه‌‌ای در این دیدار از حوثی ها خواسته مقابل به گفته توطئه تجزیه یمن که ‘طرح عربستان و امارات است بایستند و برای حل اختلافات اقوام مختلف گفت وگوهای یمنی-یمنی را پیش بگیرند.

وب سایت رسمی علی خامنه ای پیشتر نوشته  بود که محمد عبدالسلام در این دیدار خامنه‌ای را ستوده و گفته است: «ما ولایت شما را امتداد خط پیامبر اسلام و ولایت امیرالمومنین می‌دانیم.»

شماری از  رسانه‌های هوادارعلی خامنه‌‌ای نوشته هاند که موافقت وی با حضور سخن‎گوی حوثی‌ها با خنجر که نوعی سلاح سرد محسوب می‌شود، علی‎رغم تمهیدات امنیتی برای مراقبت از جان خامنه‌‌ای، علامت نزدیکی بسیار زیاد ایران به حوثی‌ها و اطمینان رهبر جمهوری اسلامی ایران به آن‌ها است.

در وب سایت رسمی خامنه‌‌ای نوشته شده است : «سطح این هیات معادل سطح رایج دیگر دیدارکنندگان نبود و می‌توان گفت که دیدار یک هیات رسمی به ریاست سخن‎گوی یک جنبش با ایشان، برای نخستین بار بود که انجام می‌شد که علت آن، ناممکن‌بودن خروج سران بلندپایه این جنبش از کشور یمن است. با این حال، ایشان از این هیات دقیقاً در سطح یک هیات عالی رتبه استقبال کردند.»

برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، پیشتر گفته بود :حکومت ایران  از شورشیان حوثی در یمن حمایت می کند و این امرمنجر به بروز یک بحران انسانی در منطقه شده است، فشار ما، برای مقابله با این کارهای ایران است.

یک دیدگاه

  1. وای، عی شیره ای گریان با شنیدن این خبر دوباره گریست!!!
    تا زمانی که به طور قاچاقی پول نفت را به جیب میزنه و خزانه کشور را خالی میکنه ککش هم نمیگزه، چون مانند همیشه دیواری کوتاه تر از دیوار مردم ستم دیده ایران پیدا نمیکنه و نمیکنند.

Comments are closed.