خامنه ای به سکوت نسبت به درگذشت شجریان ادامه می دهد، ولی ارتش آمریکا از او تجلیل کرد

فرماندهی مرکزی نیروهای آمریکایی در منطقه (سنتکام) درگذشت استاد محمد رضا شجریان، خواننده مردمی و نامدار ایران را به جامعه هنر و موسیقی و خانواده او تسلیت گفته و در توییتر فارسی‌اش از دیرکرد این پیام همدردی پوزش خواسته است.

این در حالی که  فرهنگستان زبان و ادب فارسی به مدیریت حداد عادل هنوز هیچ واکنشی به مرگ این استاد موسیقی ایران نشان نداده است.

استاد محمدرضا شجریان هفت روز پیش در سن ۸۰ سالگی پس از سالها بیماری درگذشت. مرگ او با  واکنش های گسترده ای در بین مردم در داخل و ایرانیان مقیم خارج برجای گذاشت و مقامات رسمی کشورهای گوناگون، این ضایعه را به مردم ایران و جامعه فرهنگ دوستان و اهالی موسیقی تسلیت گفته و ابراز همدردی کردند.

با این وجود تاکنون هیچ گونه اظهار نظر و ابراز تسلیت از سوی علی خامنه‌ای در رابطه با درگذشت استاد  محمد رضا شجریان صادر نشده و روزنامه کیهان  وابسته به علی خامنه ای  بر خلاف تمامی نشریات و جراید داخلی و خارجی  هیچ تیتری در این خصوص منتشر نساخته است.

مورگان اورتگاس، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا نیز  در پیامی به مناسبت درگذشت محمدرضا شجریان، استاد آواز ایرانی ضمن ابراز همدردی با ایرانیان نوشت: «ما با ایرانیان در سوگواری برای درگذشت استاد آواز، محمدرضا شجریان سهیم هستیم.»

“سفارت مجازی ایالات متحده در ایران” نیز در این باره نوشته است :   «آسوده بخواب استاد – شما با استعداد و سخاوت خود الهام‌بخش بسیاری از مردم بودید. ما دلتنگ صدا، شجاعت و عشق شما به مردم ایران خواهیم بود».

وزارت خارجه اسرائیل نیز در پیامی نوشت: درگذشت محمد‌ رضا شجریان، خسرو آواز ایران، استاد و هنرمند برجسته عرصه آواز و موسیقی سنتی را به دوستداران ایشان تسلیت می‌گوئیم.