خامنه ای به قدرت موشکی رژیم می نازد، ولی نماینده ایران در سازمان ملل، اسرائیل را دروغگو می خواند

خامنه ای به قدرت موشکی رژیم می نازد، ولی نماینده ایران در سازمان ملل، اسرائیل را دروغگو می خواند

در همان حال که خامنه ای به قدرت موشکی رژیم افتخار می کند و فرماندهان سپاه می گویند که رژیم ایران ذره ای از برنامه های موشکی خود پایین نخواهد آمد، معاون سفیر حکومت اسلامی در سازمان ملل، عیسی الحبیب، در شکایت نامه ای خطاب به شورای امنیت، ادعا کرد که اسرائیل درباره ابعاد قدرت موشکی ایران اطلاعات نادرست و اغراق آمیزی در اختیار کشورها قرار می دهد.

نماینده اسرائیل در سازمان، دانی دانون، در نامه پیشین خود یادآوری کرده بود که رژیم ایران با تولید موشک های دوربرد، می خواهد بسیاری از کشورهای جهان، و از جمله ممالک غرب اروپا را مورد تهدید قرار دهد. تحلیلگران امور ایران نیز پیشتر گفته بودند که رژیم می خواهد با پیشبرد برنامه های هسته ای و موشکی، بیمه نامه ای برای خود تدارک ببیند که کشورهای اروپایی و ممالک دیگر بترسند از این که به سرکوب مردم ایران و ادامه عملیات تخریبی رژیم ایران در کشورهای دیگر، اعتراض کنند.

اکنون معاون تخت روانچی، نماینده رژیم ایران در سازمان ملل، در شکایت نامه به آن نهاد، ادعا می کند که اسرائیل اطلاعات دروغین در این زمینه انتشار می دهد. در این نامه ادعا شده است که اسرائیل از طریق ارائه اطلاعات تحریف شده درباره برنامه های موشکی رژیم ایران، به سازمان ملل و شورای امنیت بی احترامی می کند.

اسرائیل در سه سال اخیر در هجده گزارش، اطلاعات مشروحی درباره تخلفات رژیم ایران در امور هسته ای و موشکی به سازمان ملل ارائه کرده که اکنون نماینده رژیم ایران در سازمان ملل همه آن ها را تکذیب می کند و اسرائیل را به انتشار اطلاعات نادرست متهم می سازد.

سفیر اسرائیل دانی دانون در پاسخ گفت که معلوم می شود حکومت ایران از اطلاعات دقیقی که اسرائیل در اختیار مقامات سازمان ملل قرار داده، به هراس افتاده و می کوشد از ایجاد فشار بین المللی علیه برنامه های اتمی و موشکی ایران جلوگیری کند.

یک دیدگاه

  1. ما دنبال ساخت سلاح هسته ای نیستیم .
    اما ساخت سلاح قدرتمند هسته ای حق تمام ملت ایران است .
    چه برسد به موشک بالستیک!!!
    برنامه موشک های بالستیک ایران ادامه خواهد یافت!!!!

Comments are closed.