خامنه ای حمله موشکی دیشب را “یک سیلی به گوش آمریکا” خواند، ولی گفت مبارزه باید تا خروج سربازان آمریکایی ادامه یابد

علی خامنه ای در نخستین واکنش نسبت به حمله موشکی سپاه پاسداران به دو پایگاه نظامی ایالات متحده در خاک عراق، آن را “یک سیلی” توصیف کرد و گفت که ایالات متحده باید از عراق خارج شود.

احتمال دارد که این شیوه واکنش، سرآغاز یک رشته عملیات دیگر باشد که رژیم ایران قصد دارد از طریق آن، ارتش آمریکا را وادار به خروج از عراق سازد.

علی خامنه ای که به قم رفته است، خطاب به کسانی که برای شنیدن سخنانش دعت شده بودند، گفت: «دیشب به سیلی به آمریکا زده شد، ولی آمریکا باید از منطقه خارج شود».

رهبر حکومت اسلامی ایران عملا گفت که این گونه ضربات همچنان ادامه خواهد یافت و در توضیح سخنان خویش افزود: «یک سیلی زده شد، ولی انتقام گرفتن از آمریکا بحث دیگری است» و تاکید کرده گفت: «باید حضور آمریکا در این منطقه تمام شود».

خامنه ای در ادامه سخنانش به تمجید از فرمانده هلاک شده سپاه قدس پرداخت و از جمله گفت: «او هم شجاع بود و هم با تدبیر یود. سخنش اثرگذار و قانع کننده بود».

رهبر حکومت اسلامی ایران ادعا کرد که قاسم سلیمانی با عملیات خود در کشورهای همسایه، توانست تلاش های آمریکا را که به گفته بود باعث زیرپا گذاشتن حق ملت های مظلوم و به ویژه فلسطینی ها می شود، خنثی کرد.

در واکنش به طرح صلح پرزیدنت ترامپ، که هدف از آن پایان بخشیدن به نزاع یکصد ساله فلسطینیان با اسرائیل و برقراری صلح بین طرفین است، گفت: «طرح آمریکائیان این بود که قضیه فلسطین را به دست فراموشی بسپارند. ولی قاسم سلیمانی دست فلسطینی ها را پر کرد وکاری کرد که ناحیه کوچکی چون نوار غزه توانست در برابر رژیم صهیونیستی بایستد.

این اعتراف علی خامنه ای، کاملا ثابت می کند که بخش عمده ای از اسلحه موجود در نوار غزه، توسط رژیم ایران فرستاده شده و حکومت به سازمان های ترور فلسطینی پول می دهد که منطقه را همچنان آشوب زده نگاه دارند تا رزیم ایران بتواند با استفاده از یک محیط بحرانی، همچنان برای پیشبرد هدف های خود تلاش کند.

خامنه ای در ادامه سخنانش، ضمن آن که حمله موشکی شب گذشته را “یک سیلی” نامید پرسید: «وظیفه ما چیست؟» و خود در پاسخ گفت: «بحث انتقام بحث دیگری است. دیشب فقط یک سیلی زده شد. ولی آن چه در مقام مقابله مهم است، کارهای نظامی به این شکل کفایت نمی کند و آنچه مهم است، آن است که باید حضور آمریکا در منطقه تمام شود».

خامنه ای حضورایالات متحده در منطقه را “فساد برانگیز” خواند و این در حالی که این حضور بزرگترین مانع در راه تسلط کامل رژیم ایران بر کشورهای منطقه می باشد. ایالات متحده همچنین قصد دارد از طریق تلاش های گسترده موجبات آشتی بین فلسطینیان و اسرائیل را فراهم سازد. ولی رژیم ایران این نقض مسالمت آمیز دولت واشنگتن را یک خطر عمده برای ادامه فتنه گری های خود در منطقه می داند.

3 دیدگاه‌

  1. توییت ژورنالیست یمنی
    ‏این نویسنده یمنی مدعی شده است که ایران از طریق یک میانجی به امریکایی‌ها خبر حمله قریب‌الوقوعش به پایگاه عین الاسد را داده بود و‌ یک‌ساعت پیش از حمله، پایگاه به طور کامل تخلیه شده بود.
    ‏سی‌ان‌ان به نقل از یک مقام امریکایی این خبر را که نیروهای نظامی آمریکا قبل از حمله موشکی، در مورد وقوع آن هشدار دریافت کرده بودند را تائید کرد

  2. توهم . همین . سیلی کجا بود عزیز دلم . الان ۴۰ سال پیش نیست مردم همه چیزو بپذیرن یه چیزی بگو که عقل بپذیره . این همه انحراف از معیار

  3. یکی نیست بگه آخه بتو چه مربوطه که آمریکا کجا باشه وکجا نباشه. مگر باید از تو اجازه قبلی بگیره؟؟ باید زیر پرچم دروغین تو سینه بزنه تا یک لقمه نانش بدهی وسپس بکشی؟؟ علی خامنه ای بس کن و ملت را خر وبی شعورفکر نکن. دستت رو شده است که رهبر دست نشانده شیطان هستی ومزدور وبموقع دوره نقش بازی کردنت تمام میشود وباید با این همه ثروت دزدیده شده وخیانتهایی که کردی وآدمهایی که کشتی به زیرخاک سرد بری وآخرش هم سر از درک وجهنم دربیایی. آمریکا واسراییل وانگلیس را ول کن وبفکر مردم داخل کشور باش. به موجودات زنده ومرده خارج ازمرزهای ایران اصلاً فکری هم نکن که هستند یا نیستند.

Comments are closed.