خامنه ای خواستار گردید که سرکوبگری، برای جلوگیری از “رخنه یابی فرهنگ بیگانه” شدت یابد

علی خامنه ای  خواهان وارد آوردن فشار حداکثری بر جامعه ایران شد و گفت  : دستگاه‌های اطلاعاتی باید با بستن فضاهای فرهنگی از نفوذ و هجوم فرهنگی به جامعه جلوگیری کنند .

علی خامنه‌ای،  در دیدار با حسن روحانی، رییس جمهوری و هیات دولت گفت:  «نفوذ فرهنگی و برخی اقدامات ضدفرهنگی سازمان‌یافته اما پنهان در جامعه بوجود آمده است ، و باید با  حساسیت بیشتری دستگاه‌های فرهنگی و حتی دستگاه‌‌های اطلاعاتی را رصد کرد».

وی افزود:  «دشمنان نظام اسلامی می‌گویند غلبه بر جمهوری اسلامی با جنگ نظامی و تحریم اقتصادی امکان‌پذیر نیست و باید با نفوذ فرهنگی و تأثیرگذاری بر ذهن‌ها و مغزها و تحریک هوس‌ها به این هدف رسید».

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر علی  خامنه‌ای، نیز پیشتردر اطلاعیه ای  اعلام کرده بود که اقدامات ضدفرهنگی سازمان‌یافته، اما پنهان در جامعه ایجاد شده و  خواستار جلوگیری از نفوذ این اقدامات در تولیدات فرهنگی همچون هنر، سینما، کتاب و تئاتر شده است .

خامنه ای گفت: «باید دستگاه‌های فرهنگی اعم از وزارت ارشاد، سازمان تبلیغات اسلامی، وزارت آموزش و پرورش، وزارت علوم و صداوسیما و حتی دستگاه‌های اطلاعاتی بر روی این مسائل به‌شدت حساس باشند».

علی خامنه‌ای افزود: «با بستن  و محدود کردن فضای فرهنگی کشور می توان  با ولنگاری فرهنگی مقابله کرد» .

خامنه ای گفت: «ابراز نگرانی  و مقابله جمهوری اسلامی با مساله بی حجابی در جامعه به‌جا و صحیح است».

خانم پروانه سلحشور نماینده مجلس گفت :  «حجاب برای سیاست گذاران ما ابزار شده و دارن از این ابزار سوء استفاده سیاسی می کنند».

خامنه ای افزود: «حجاب یک حکم شرعی و یک مساله قانونی بوده و از دستگاه‌های دولتی و حکومتی و مدیران آن‌ها خواست تا مراقبت کنند تا براساس قانون عمل شود و موازین دینی و ظواهر مذهبی را رعایت کنند ».

2 دیدگاه‌

  1. ای خامنه ای عربزاده، تو غلط زیادی کرده ای و میکنی که هر لحظه یک دستور جدید برای حفظ رژیم عربی ات میدهی.

    فرهنگ ایرانی غنی است و اشغالگرانی مانند تو نمیتوانند به ان ضربه ای بزنند.

  2. مردم ایران باید نگذارند که یک مغز پوسیده و همینطور عرب اجنبی برایشان تصمیم گیری کند. یادمان باشد که اینده ایران در خطر است.

Comments are closed.