خامنه ای در خطبه‌های نماز جمعه تهران، سپاه پاسداران را ستود و ادعا کرد که رژیم کنونی مورد حمایت پروردگار است

علی خامنه ای در جایگاه امام جمعه تهران، در نخستین خطبه‌ای که پیش از ظهر امروز بیان کرد، کوشید این باور را بر مردم ایران بقبولاند که اگر نابسامانی در کشور به اوج رسیده است، باید همچنان به عنایات پروردگار دلگرم باشند و دچار یاس نشوند.
او ادعا کرد که حمله موشکی به پایگاه سربازان آمریکایی در خاک عراق، یک پیروزی بزرگ پروردگار است و باید یوم الله تلقی شود. این ادعا در حالی مطرح می گردد که در آن حمله هیچ سرباز آمریکایی کشته نشد، بلکه بنا بر تائید وزارت دفاع آمریکا، تنها یازده تن مورد درمان قرار گرفتند که دچار شوک عصبی شده بودند و مورد درمان سرپایی قرار گرفته اند.
خامنه ای گفت که از حمله موشکی به هواپیمای مسافری اوکراینی متاسف است، ولی او نه تنها از خانواده‌های قربانیان پوزش نطلبید، بلکه ادعا کرد که به دنبال آن چه که “پیروزی بزرگ در حمله موشکی علیه آمریکا” نامید، دشمنان رژیم در صدد برآمدند آن را بزرگنمایی کنند تا به حیثیت رژیم آسیب رسانند.

حکومت ایران ابتدا اعلام کرد که پنجاه سرباز آمریکایی را کشته است. پس از دو روز شمار تلفات ارتش آمریکا را بیش از صد و پنجاه نفر اعلام کردند. ولی پس از چند روز یک فرمانده ارشد سپاه پاسداران ادعا کرد که آن‌ها از ابتدا قصد کشتن سربازان را نداشته اند و نیت آن ها ارسال هشدار بوده است. این سخنان، در واقع تائید کرد که ارتش آمریکا در جریان این حمله، تلفاتی نداشته است.

علی خامنه ای در ادامه خطبه امروز خود ادعا کرد که تشییع جنازه قاسم سلیمانی، که به گفته او ده‌ها میلیون نفر در ایران و صدها هزار نفر در عراق در آن شرکت کردند، نشان حمایت مردم ایران از رژیم است. ولی برخی آگاهان می گویند که این آئین در داخل ایران، توسط حکومت سازماندهی شده بود و افراد شرکت کننده، معمولا حقوق بگیران رژیم بودند که آنان را ناچار ساخته بودند در این تشییع جنازه شرکت کنند.

علی خامنه ای در تائید ادعای خود، از جمله گفت: «پس از ۴۱ سال از انقلاب، این جمعیت بی نظیر را کدام دست قدرتی به میدان آورد و این اشک و عشق و شور را چه کسی پدید آورد؟»

رهبر حکومت اسلامی ایران، بی آن که به مشکلات معیشتی مردم و ناکارآمدی رژیم در اداره کردن کشور اشاره ای داشته باشد، این ادعا را مطرح ساخت که از نعمت الهی و حمایت پروردگار برخوردار است، و در این زمینه گفت: «اراده الهی پیروزی ملت ایران است».

خامنه ای توضیح نداد که اگر این ادعای او درست است، پس چگونه است که ملت ایران هر روز با رنج و محنت بیشتری رویرو می شود و فقر گسترش می یابد و تن فروشی و بچه فروشی و کلیه فروشی گسترش می یابد.

رهبر حکومت، هلاکت ماهرانه قاسم سلیمانی توسط ایالات متحده را “یک اقدام بزدلانه” نامید و این درحالی است که قاسم سلیمانی مامور اصلی حکومت ایران برای قتل و کشتار در کشورهای همسایه بود و هلاکت او بسیاری از مردم منطقه را از مرگ نجات داد.

خامنه ای در بخشی از سخنان خود، به تمجید و تجلیل از سپاه پاسداران پرداخت و از فرماندهان سپاه تشکر کرد که «برای مردم توضیح دادند» و افزود «ولی موضوع باید پیگیری شود تا از حوادث مشابه نیز به شکل جدی پیشگیری شود». احتمال می رود که تشکر خامنه ای از توضیحات سپاه، پاسخی به سخنان پریروز حسن روحانی بود که علنا خواستار افشای همه واقعیات از جانب سپاه پاسداران در مورد هواپیما شده بود. خامنه ای در عین حال مجبور شد اعتراف نماید که در حادثه هواپیما ابهاماتی هست.

خامنه ای ادعا کرد «همانقدری که ما از حادثه هواپیما ناراحت شدیم، دشمنان ما از این حادثه خوشحال شدند». این ادعا در حالی است که تمام دولتمردان کشورهای خارجی، حتی مقامات آمریکایی، با خانواده های قربانیان حادثه ابراز همدردی عمیق کردند و بر اجرای عدالت و احیای حقوق همه قربانیان و روشن شدن تمام ابعاد ماجرا تاکید ورزیده‌اند.

در فیلمی که دو روز پیش انتشار یافت، معلوم شد که سپاه پاسداران دو فروند موشک به سوی هواپیما پرتاب کرده است.

خامنه ای در حالی از سپاه پاسداران سپاسگزاری کرد، که نه تنها یک هواپیمای مسافری را با شلیک دو موشک منفجر ساخته و موجب مرگ ۱۷۶ سرنشین آن شده است، بلکه مدت سه روز واقعیات را از مردم پنهان کرد، و تنها زیر فشارهای بین المللی ناچار به افشاگری شد.

علی خامنه ای در سخنان خود، هزاران نفر افراد و به ویژه دانشجویانی را که در اعتراض های روزهای اخیر شرکت داشتند مورد تحقیر قرار داد و درباره آنانی که خواستار پایان بخشیدن به ارسال کمک های مالی کلان برای سازمان های ترور هستند، ادعا کرد که «آنانی که شعار نه غزه، نه لبنان سر می دهند، فریب خوردگانی هستند که حاضر نیستند نه تنها در راه ایران، جان خود را به خطر اندازند، بلکه حتی کوچکترین منافع خود را نادیده بگیرند».

خامنه ای در  بخش دیگری از سخنان خود، به شدت به سه کشور اروپایی عضو برجام حمله کرد و آنان را «حقیر و پادوی آمریکا» برشمرد که «می‌خواهند ملت ایران را به زانو در بیاورند». او گفت «من از همان اول، بعد از خروج آمریکا از برجام هم گفتم که به اروپایی ها اعتماد ندارم».

خامنه ای که از به کاراندازی مکانیسم ماشه توسط سه دولت اروپایی خشمگین به نظر می رسید، گفت: «دولت خبیث انگلیس، دولت فرانسه و دولت آلمان تهدید می کنند که ما مسئله هسته‌ای را بار دیگر به شورای امنیت می‌بریم. اینها همان هایی هستند که در جنگ به صدام حسین کمک کرده اند».

 

در حاشیه:
در تصاویری که از تلویزیون دولتی ایران زنده پخش می‌شد، نشان داده شد که در نماز جمعه امروز تهران، شماری از نمازگزاران که در حال حرکت به سوی مصلی تهران بودند، از رد شدن از روی پرچم آمریکا خودداری می‌ورزند.

پس از تمام شدن نماز، حسن روحانی سریع مراسم نماز جمعه را ترک کرد. او در تمام طول خطبه های امروز، ناراحت به نظر می رسید. این امر نشان می‌دهد که شکاف بین دو جناح رژیم، و به ویژه بین خامنه ای و روحانی گسترده تر می شود.

در نماز جمعه امروز، مداح سید رضا نریمانی نیز با خواندن اشعاری، به توهین و تحقیر روحانی، بدون نام بردن از  او پرداخت. این مداح گفت:

زخم ها خورده ایم پی در پی
از مدیری که انقلابی نیست

ما علیه فساد جنگیدیم
باید این نکته را به یاد آورد

انقلاب امام سالم بود
انتخاب غلط فساد آورد

 

6 دیدگاه‌

 1. ببینید این دیوانه روانی در چه توهمات خطرناکی سر میکند؛ افیون دین مغز این رژیم را کاملا تباه و نابود کرده است؛ ملت دست بسته ایران را با این دیوانگان تنها نگذارید.

 2. پس از شاه سلطان حسین صفوی چشم دل ملت ایران به شاه سلطان علی خامنه ای روشن شد.
  آقا میگوید که سقوط هواپیما را به مسائل مادی و خطای انسانی ربط ندهید بلکه بدنبال حکمت و عامل الهی در اینکار باشید.
  عاقبت حکومت دینی و مذهبی همین است؛ فساد و تباهی همه جا را میگیرد اما حاکمیت جرات بازنگری در اصول خود را ندارد و آنرا به مقدرات و حکمت الهی نسبت میدهد.
  این آخرین مرحله و پایان کار حاکمیت مذهبی است.

 3. مزمور داوود ۱۸ : ۴۹و۵۰

  -از این رو خداوندا تو را در میان ملتها ستایش خواهم کرد و به نام تو سرود خواهم خواند،
  -که پیروزی های بزرگی به پادشاه خود میبخشد و به مسیح خویش محبت نموده و به داوود و نسل او تا همیشه و تا به ابد .

 4. سلام،،ای کاش این توهینا و زورگویی های دو طرف دیگه تموم میشد،،مردمه ما بسیار انسانهایه فهمیده و با شعور و آبرو داری هستن،،با این سیاست بازیایه کثیفه دنیا،سایه ی امنیت و خوبی و ارامش را از مردمه ایران که هیچ ،از دنیا صلب کردن،،از اقایه ترامپ ، آقای خامنه ای ،،سیاست بازانه دنیا،مخصوصا انگلیسه روباه و مکار ،خواهش میکنم دیگه بس کنن،،از همینجا به این داستانه تلخو کثیف پایان بدید و کاری کنید که حالِمون خوب بشه،،،چیزه زیادی نمیخایم به خدا،،،،اگه حالیتونم نمیشه من حاظرم بیام و دنیا را صلح بدم،،،میدونم که خودتونم دیگه خسته شدید از این لات بازیا و زورگوییا ،فقط نمیدونید چطور خارج بشید،،،به قوله امام خمینی:نگذارید طوری شود که مردم فکر کنند طوری شده،،،اگر کافرید،،اگر بی ایمانید،،اگه نامردید ،،اگر دُزدید ،،اگر ایرانی نیستید ،،اگر آمریکایی هستید و ….. مَرد و آزادمَرد باشید ،،،با همه ی دنیام

Comments are closed.