خامنه ای در سخنانش، عملا از حق اسرائیل برای تسلط بر دره اردن به هدف حفظ امنیت خویش حمایت کرد

علی خامنه ای در آخرین سخنان خود عملا از سیاست بنیامین نتانیاهو در مورد آینده کرانه باختری رود اردن حمایت کرد و تسلط بر آن جا را برای تامین امنیت اسرائیل حیاتی دانست. سخنان خامنه ای درباره آن که سازمان های ترور عربی و فلسطینی باید بکوشند جنگ افزار به کرانه باختری قاچاق کنند، در واقع نشان تایید اقدامات جناح راستگرای اسرائیل برای کنترل این سرزمین به هدف تامین امنیت اسرائیل می باشد.

چند روز پس از تلاش ناکام مانده برگزاری نمایشی که رژیم ایران آن را “روز جهانی قدس” می نامد، سران حکومت ایران دوباره به فکر این موضوع افتادند و کارزار تبلیغاتی تازه ای را آغاز کردند که سرشار از تهدید و هشدار به اسرائیل و ادعای نابودی اسرائیل در آینده نزدیک داشت.

علی خامنه ای چند سال پیش نیز، هنگامی که حملات موشکی از خاک غزه به سوی شهرها و شهرک های اسرائیل به اوج رسیده بود و سازمان های ترور با این شیوه می کوشیدند مردم اسرائیل، از جمله زن و کودک را به قتل برسانند، خامنه ای توصیه کرده بود که مقادیر زیادی جنگ افزار سنگین و از جمله موشک به کرانه باختری قاچاق شود تا سازمان های ترور از آن جا نیز اسرائیل را هدف حمله مسلحانه قرار دهند.

این توصیه های رهبر حکومت اسلامی ایران، از اهمیت کرانه باختری برای حفظ امنیت اسرائیل حکایت دارد و خامنه ای با این سخنان، عملا به بنیامین نتانیاهو حق می دهد که برای تامین امنیت شهروندان خود، به تسلط بر بخش های حیاتی از کرانه باختری ادامه دهد تا جلوی رخنه های سازمان های ترور و قاچاق اسلحه به آن ناحیه گرفته شود.

سخن از یک باریکه جغرافیایی به نام “دره اردن” است که در کرانه باختری رود اردن و در خط مرزی با دولت اردن قرار دارد که رژیم ایران قصد داشت از طریق آن، اسلحه قاچاق به کرانه باختری بفرستد.

اکثر جنگ افزارهایی نیز که به نوار غزه قاچاق شده و از جمله موشک ها و پهپادها، توسط حکومت ایران و از طریق شبه جزیره سینا به دست تروریست ها رسیده است.

سخنان امروز حسن روحانی درباره آن چه که “لزوم آزادی قدس” می نامد، و مصاحبه هایی که در رسانه های حکومت انتشار یافت و همچنین مطالبی که در وبسایت رسمی خامنه ای منتشر شد، همگی نشان می دهد که رژیم در تلاش برای منحرف ساختن موج نارضایتی های مردم از وضع موجود، که ایران را در آستانه انفجار قرار داده است، می کوشد مساله فلسطین را دوباره به عنوان موضوع مرکزی روز مبدل سازد.

راستگرایان اسرائیل می گویند که تسلط بر دره اردن، برای جلوگیری از ورود اسلحه قاچاق از طریق خاک اردن، ضرورت حیاتی دارد و هنگامی که خامنه ای دوباره پس از گذشت سه سال همین توصیه را تکرار می کند، در واقع از نتانیاهو و راستگرایان اسرائیل پشتیبانی می کند و موجب تقویت موضع آن ها می شود.

در وبسایت رسمی علی خامنه ای، یک تصویر خیالی انتشار یافته که ظاهرا نشان می دهد اسرائیل نابود شده و پیروزمندان حکومت اسلامی ایران وارد محوطه مسجد الاقصی در شرق اورشلیم گردیده و پیروزی خود را جشن گرفته اند.

برخی ایرانیان در شبکه های اجتماعی از این رفتار رژیم ابراز تنفر کردند