خامنه ای در پیام نوروزی، سپاه پاسداران را نادیده گرفت، ولی فرماندهان سپاه دوباره می گویند با کمال قدرت در صحنه هستند

با آنکه علی خامنه ای در پیام نوروزی کوچکترین اشاره ای به سپاه پاسداران  نکرد فرمانده نیروی زمینی سپاه ادعا کرد: اقدامات سپاه در جهت دستورات رهبری در زمینه استحکام بخشی به امنیت پایدار بومی، تقویت توان دفاعی و ارتقای آمادگی رزمی و تلاش برای مردم یاری و محرومیت زدایی ادامه دارد.

پاسدار محمد پاکپور افزود: رهبری در پیام نوروزی خود یادآور شد که  آغاز سال نو که ولادت حضرت ابا عبدالله الحسین با خلق حماسه بی بدیل عاشورا به بشریت آبرو بخشید ،منظور ایشان این است که  سپاه باید علمدار پرچم حسین باشد و هم چنان در زمینه های مقابله با “به گفته وی” اشرار و گروهک‌های ضد انقلاب تروریستی در داخل و خارج از کشور فعال باشد و امسال نیز مانند سال گذشته به اقدامات دشمن ستیزی خود با قدرت و قوت ادامه دهد.

در یک گزارش دیگر آمده است که دولت روحانی، با آن که پیشتر برای جلوگیری از سفرهای نوروزی مردم سهمیه بنزین نوروزی را محدود کرده بود تا سفرهای گسترده موجب شیوع هرچه بیشتر کورونا نگردد، اکنون  در نخستین ماه سال ۹۹ مطابق ماه‌های گذشته ۶۰ لیتر سهمیه بنزین به کارت هوشمند سوخت خودروهای شخصی و ۲۵ لیتر بنزین به کارت سوخت موتورسیکلت‌ها با نرخ ۱۵۰۰ تومان واریز کرده است. همچنین سهمیه سوخت خودروهای عمومی و خدماتی مطابق جدول سهمیه طرح مدیریت مصرف سوخت واریز شد.

آگاهان می گویند که دولت روحانی و حکومت خامنه ای بیم دارند که اگر فشارها بر مردم بیش از این افزایش یابد، موجب خیزش همگانی خواهد شد

در یک گزارش دیگر آمده است که مقصود اسعدی سامانی، دبیر انجمن شرکت‌های هواپیمایی ایران، از زیان سه هزار میلیارد تومانی شرکت‌های هواپیمایی داخلی در اثر شیوع کورونا در کشور خبرداده و گفت: بر اساس محاسبات انجام‌شده شرکت‌های هواپیمایی داخلی تا ۱۵ فروردین از کنسل شدن پروازها و کاهش آن‌ها حدود ۳۰۰۰ میلیارد تومان ضرر می‌کنند و این زیان تنها مختص شرکت‌های هواپیمایی بوده و دفاتر خدمات مسافری و هتل‌ها را در بر نمی‌گیرد.

هم چنین رئیس اورژانس ۱۱۵ گیلان نیز به دلیل  شیوع کرونا، در این استان هشدار داد که مردم حتی برای عید دیدنی هم از خانه بیرون نیایند. وضعیت بحرانی است و مردم نباید به این استان سفر کنند.

اسدی گفت: بیمارستان‌های گیلان پر از بیمار است و کادر بهداشتی و درمانی چند شیفته کار می‌کنند.

در شبکه های اجتماعی گزارش شده که  تمامی مراکز تجاری پر ازدحام استان‌ها، تا ۱۵ فروردین تعطیل می‌شوند