خامنه ای در یک اقدام بی سابقه، برای هنیه نامه شخصی نوشت و خواستار ادامه نبرد علیه اسرائیل شد

علی خامنه ای در یک اقدام بی سابقه، برای سرکرده گروه تروریستی حماس، اسماعیل هنیه نامه ای فرستاد و او را تشویق کرد عملیات مسلحانه علیه اسرائیل را همچنان دنبال کند و قول داد که رژیم ایران، همانند گذشته، از ادامه هرگونه کمک به این سازمان تروریستی دریغ نخواهد کرد.

در هفته های اخیر این تصور در تهران ایجاد شده که حماس از ادامه مبارزه مسلحانه با اسرائیل خسته شده و به علت کورونا و قطع کمک های مالی رژیم ایران، توان ادامه آن را ندارد.

با آن که اسماعیل هنیه و دیگر سازمان های تروریستی قول داده بودند که در آستانه الحاق بخشی از کرانه باختری به خاک اسرائیل، منطقه را به آتش خواهند کشید، تا کنون فعالیتی در این زمینه انجام نگرفته است.

خامنه ای در پیام کتبی، و در یک اقدام بی سابقه، خطاب به اسماعیل هنیه، که زیر چتر حمایت حزب الله لبنان، در بیروت مخفی شده است، از جمله نوشت: «جمهوری اسلامی ایران همانند گذشته، به حکم وظیفه دینی و انسانی و مبتنی بر اصول ارزشی انقلاب اسلامی، از هیچ کوششی برای حمایت از مردم مظلوم فلسطینی و استیفای حقوق آنان و همچنین دفع شر رژیم جعلی عاصب صهیونیستی دریغ نخواهد کرد».

این پیام چند روز پس از انفجار و آتش سوزی در تاسیسات اتمی نطنز فرستاده شده، که مقامات حکومت ایران تهدید کرده بودند که اگر معلوم شود کار اسرائیل بوده، شدیدا انتقام خواهند گرفت.

مقامات رژیم ایران توضیح نداده اند که چه امری ضروری ساخته که خامنه ای، برای هنیه پیام کتبی بفرستد.

ولی این احتمال نیز مطرح است که حماس می خواهد ابعاد فعالیت گروه موسوم به جهاد اسلامی آزادی فلسطین در غزه را محدود سازد.

بعید نیست سه موشکی که شب گذشته (دوشنبه) از غزه به سوی خاک اسرائیل شلیک شد، و آسیبی وارد نساخت، اقدام تعرضی جهاد اسلامی بوده است.

مقامات امنیتی اسرائیل ابراز اطمینان کردند که حمله موشکی از جانب حماس نبوده، بلکه گروهی که “خودسر” توصیف گردید، به این عمل تحریک آمیز دست زده بود.

حماس زیر فشار مصر و عربستان و عوامل دیگری در منطقه قرار دارد که از همکاری با رژیم ایران و دریافت پول و اسلحه از آن حکومت دست بردارد.

هنوز معلوم نیست که آیا اسماعیل هنیه، به این پیام نوشتاری علی خامنه ای، پاسخ کتبی بدهد.