خامنه ای دستور از سرگیری غنی سازی اورانیوم را داد که بهترین هدیه سفر برای نتانیاهو می باشد

در سالروز مرگ روح الله خمینی، امروز (دوشنبه) علی خامنه ای دستور داد فعالیت های غنی سازی اورانیوم از سر گرفته شود و عملا از برجام خارج شد. خامنه ای در سخنرانی خود در حضور مردمانی که برای شنیدن سخنرانی او آورده شده بودند، اعلام داشت که دستور می دهد از همین فردا، عملیات غنی سازی اورانیوم تا حد ۱۹۰ هزار سو از سر گرفته شود.

خامنه ای ادعا کرد که این دستور در چارچوب برجام صادر می شود، ولی کارشناسان این ادعای خامنه‌ای را بی اساس می دانند، زیرا به موجب برجام، حکومت ایران حق ذخیره کردن اورانیوم غنی شده را بیش از حدی که تعریف شده ندارد، و این حد نیز کاملا پرشده و مازاد اورانیوم غنی شده ایران، به روسیه انتقال یافته است.

بی تردید، رژیم ایران در حال حاضر به اورانیوم غنی شده برای مصارف غیرنظامی نیازی ندارد و دستور امروز خامنه ای در واقع واکنش او نسبت به خروج ایالات متحده از برجام است.

خامنه ای چند ماه پیش گفته بود که اگر ترامپ از برجام خارج شود، او این توافق اتمی را به آتش خواهد کشید.

علی اکبر ولایتی مشاور خامنه ای در امور بین المللی پیشتر گفته بود که به تلاش اروپائیان برای حفظ برجام هیچ امیدی ندارد.

دستور خامنه ای برای از سرگیری غنی سازی در حالی صادر می شود که نخست وزیر اسرائیل به اروپا رفته تا سران آلمان، فرانسه و بریتانیا را متقاعد سازد که هرگونه یاری رسانی به رژیم ایران برای حفظ برجام و خنثی کردن تحریم های برقرار شده از جانب ایالات متحده، کمک به یک رژیم فتنه گر است که در دراز مدت امنیت خود اروپا را به خطر می اندازد.

علی خامنه ای در سخنرانی خود در همایش بیست و نهمین سال مرگ خمینی، به تفصیل از بنیان گذار حکومت کنونی سخن گفت و حتی خمینی را در ردیف حضرت علی قرار داد.

خامنه ای در آن بخش از سخنان خود که به امور اتمی اختصاص یافت، ضمن اعلام از سرگیری غنی سازی اورانیوم، افزوده گفت:

«دشمن می داند که اگر یکی بزند، ده تا می خورد».

آگاهان نظامی می گویند که این ادعای رهبر حکومت اسلامی ایران کاملا بی اساس است و رژیم در ضعیف ترین شرایط نظامی و اقتصادی و سیاسی به سر می برد.

ارزیابی شده که اگر گفتگوهای پرزیدنت ترامپ با کیم جونگ اون رهبر کره شمالی پیرامون خلع سلاح اتمی به خوبی آغاز شود، فشار آمریکا بر رژیم ایران بسیار سنگین تر خواهد شد و حتی ممکن است به درگیری نظامی بیانجامد.

تحلیلگر رادیو پیام اسرائیل می گوید که اظهارات بعدازظهر امروز خامنه ای، ممکن است بهترین هدیه سفر به بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل باشد که تا دیروز می بایست تلاش بسیار می کرد تا شاید اروپائیان را از یاری رسانی به رژیم ایران باز دارد. ولی اکنون، رسالت نتانیاهو از بخت بیشتری برخوردار است.

 

10 دیدگاه‌

 1. این قوم لوط دشمن ایران و ایرانی است .، عملکردش با ایجاد بحرانهای اقتصادی و اجتمایی و فرهنگی و زیست محیطی گویای این ادعاست .،
  ماموریت اخر انان با ایجاد تهدید و تحریک شخم زدن ایران است .، متاسفانه سیاست مداران بی خرد جهان بخصوص در اروپا برای منافع اقتصادی کوتاه مدت صدای ملت ایران را نشنیدند و خود را به کری زدند وچهل سال برای رژیم عمر خریدند تا دست به هر جنایتی بزند نه تنها در مورد مردمان ایران بلکه منطقه و کشورهای خود را نیز با تهدید و خطر حملات تروریستی انان .، امیدوارم از خواب خرگوشی خود بیدار شوند

  • بیدار میشن، به شرط اینکه چند تا مزدور قید مزد سپاه و وزارت اطلاعات رو بزنن، و به فکر آینده ای همچون اسراییل باشند، (که در واقع به نفع خود این مزدور ها و خانواده هاشون خواهد بود)
   اما کجاست اون اراده ای که اینها رو از این خفت و خاری مزدور بودن جدا کنه؟ کجاست اون اراده ای که بخواد ایران رو مثل اسراییل، پیشرفته و لایق احترام مردم جهان کنه؟
   اینی که میگم حرف دلم هستش، عده ای در ایران در پوشش تامین امنیت (اما در واقع برای تامین شهوات خودشون) رسیدن به آینده ای همچون اسراییل و ژاپن و . . . رو، با کمی مزد سپاه و وزارت اطلاعات و حوزه ی علمیه عوض کردند، فروختند.

  • معنی چیزی که میگم شاید واسه تو سنگین باشه، ولی میگم شاید روزی روزگاری فهمیدی،
   اسراییل قبل از اینکه یک کشور باشه، یک مفهوم هستش و در درون تو،
   وقتی میخوای به چیزی واکنش نشون بدی، که مثلا” قبول کنی یا رد کنی همه ی زندگی و تجارب خودت رو در اون واکنش دخالت میدی، بدون اینکه اراده ای برای مجرد کردن واکنش خودت از اون تجارب (که وارد ضمیر ناخودآگاه تو شدن) داشته باشی، و حتی بدون اینکه به وجود چنین اراده ای باور داشته باشی،
   به نظر تو نابودی برای چنین مفهومی ممکنه؟! که حالا بخوای کشورش رو هم نابود کنی؟!
   (بر فرض محال، اگر بخوای انجامش بدی، آیا مجبور نخواهی شد که همه ی ۷ میلیارد آدم روی زمین رو نابود کنی)
   در حالی که غرق در شهوت هستید، از جنگی آخر الزمانی حرف میزنید که حتی الفبای اون رو نمیدونید.
   سلام من رو به رهبر خودت برسون وقتی داره قرقاول تخم نکرده ی کوه های افغانستان رو میخوره،
   بهش بگو به مردم ایران یه نگاهی بندازه، بعدش از براندازی کشورهای ریشه دار در زمین خد.ا صحبت کنه.

   • دیدی گفتم؛
    معنی این مطلب واست سنگین هستش و حالا حالاها متوجه نمیشی.
    ببین یه نصیحت به تو میکنم،
    کشوری(اسراییل)که تو داری روی وب سایتش، نظر ضد ولایت فقیه میدی(که مثلا” بگی مخالف نظام اسلامی هستی) حداقل پنج هزار سال سابقه در زمینه ی روانشناسی داره، راحتی فهمیدن منظور مخفی از یک عبارت نوشته شده، برای اسراییلی ها، مثل راحتی چرخوندن یک پر کاه، توسط طوفان هاریکان، هستش.

Comments are closed.