خامنه ای دوباره به دروغ می گوید که قصد تولید بمب هسته ای ندارد، و در اسلامی حرام است

علی خامنه ای دوباره در مورد قصد واقعی رژیم ایران برای ساخت بمب هسته ای دروغ گفت و اعلام داشت که رژیم چنین قصدی ندارد و اصولا چنین جنگ افزاری در آئین اسلام حرام است.

این ادعا، دوباره در حالی مطرح می شود که رژیم ایران زیر بار فشار اقتصادی در حال کمر خم کردن است و می خواهد به اروپائیان وانمود کند که رژیم ایران در پی جنگ افزارهای اتمی نیست و تحریم های آمریکایی باید برداشته شود.

خامنه ای در سخنان امروز (چهارشنبه) برای گمراه ساختن جهانیان، یک بار دیگر ادعا کرده گفت:«ساخت بمب هسته ای، در دین اسلام حرام اندر حرام است» و افزود: «هیچ دلیلی وجود ندارد که جمهوری اسلامی ایران برای تولید آن هزینه کند».

رهبر حکومت اسلامی ایران در حالی این ادعا را مطرح می سازد که رژیم ایران برای غنی سازی اورانیوم، که مرحله نخست ساخت بمب هسته ای است، میلیاردها دلار هزینه کرده و تنها کاربرد اورانیوم غنی شده برای رژیم، ساخت بمب هسته ای می باشد و در شرائط کنونی ایران، هیچ کاربرد دیگری ندارد.

مقامات رژیم ادعا می کنند که برای تولید دارو و همچنین بالا بردن سطح تکنولوژی ایران به غنی سازی اورانیوم و برنامه های اتمی روی آورده اند و قصد تولید جنگ افزار هسته این ندارند. خامنه ای در این زمینه گفت: نما با وجود آن که می توانستیم در این را قدم برداریم، بر اساس حکم اسلامی عزیز، کاربرد این سلاح را حرام قطعی شرعی اعلام کردیم». خامنه ای در ادامه این ادعا گفت: «بنابراین، هیچ دلیلی ندارد که برای تولید و نگه داشت سلاحی که استفاده از آن مطلقا حرام است، هزینه کنیم».

این ادعا در حالی دوباره مطرح می گردد، که در میان یکصد هزار سندی که درباره فعالیت های اتمی ایران، از شورآباد تهران به اورشلیم آورده شده، اوراقی وجود دارد که در آن بمب هایی که بتوان روی کلاهک موشک سوار کرد، طراحی شده است.

در سراسر جهان تنها ده کشور هستند که به غنی سازی اورانیوم می پردازند تا از آن برای مصارف دارویی استفاده کنند و یا به تولید سوخت کوره های اتمی بپردازند. ولی حکومت ایران، برای امور داروئی، می تواند مواد رادیو اکتیور را به قیمت ارزان از کشورهای تولید کننده خریداری کرد. همچنین اگر ایران برای سوخت کوره اتمی بوشهر نیاز به اورانیوم غنی شده دارد، روسیه که تکمیل کننده این نیروگاه بوده، تعهد دارد سوخت آن را نیز تامین کند. ولی برای آن که رژیم ایران نتواند از اورانیوم مصرف شده، بمب هسته ای بسازد، در پایان استفاده از این سوخت، ایران پسمانده اورانیوم را باید به روسیه باز گرداند.

3 دیدگاه‌

  1. جالب است بدانید شبکه‌های رادیو و تلویزیون جمهوری اسلامی بر روی مسئله برنامه‌ اتمی اسرائیل مانور میدهد و در چند روز اخیر تصاویری قدیمی از تاسیسات اتمی دیمونا ( نگو ) اسرائیل را پخش میکند . در اکثر این عکس‌ها نیروگاه در کادری مانند کادر دوربین اسلحه قرار دارد انگار که با دوربینهای هوایی یک هواپیمای جنگنده و یا پهباد عکس برداری کرده اند . در یکی از این فیلمها که طوری تدوین یا ادیت شده است که حالت فیلمهای مستند دارد گوینده نریشن فیلم ادعا میکند که اگر نیروهای مقاومت ( تروریستهای حزب‌الله لبنان یا جهاد اسلامی ) با راکت‌ها و موشکهای خود به سمت این نیروگاه حمله کنند گویی به اسرائیل حمله اتمی شده است و با تخریب و منهدم شدن این نیروگاه و یک نیروگاه دیگر که به گفته خودشان جدیدا آن را کشف کرده اند میتوانند اسرائیل را مانند حمله اتمی نابود کنند .
    چیزی که در اینجا مشخص است جمهوری اسلامی میداند به خاطر سیستم ضد موشک بالستیک اسرائیل ( ختس ) هرگز نمیتوانند از خاک ایران و به وسیله موشکهای بالستیک خود به اسرائیل حمله کنند زیرا در صد آنکه بتوانند خاک اسرائیل را مورد حمله قرار دهند بخاطر این سیستم ضد موشک بالستیک بسیار پایین خواهد بود . جمهوری اسلامی از خلع‌ها و یا‌ ضعف های سیستم موشکی میان برد و برد کوتاه اسرائیل میخواهد استفاده کند و به وسیله گروههای تروریستی نزدیک اسرائیل میخواهد به اسرائیل ضربه بزند . اما نکته بسیار بسیار مهم آن است که اگر ایران چنین کاری را انجام دهد و با در نظر گرفتن آن که تا به حال اسرائیل هرگونه داشتن فعالیت اتمی را در حاله‌ای از ابهام قرار داده و اگر فاجعه‌ای مانند چرنوبیل و یا فوکوشیمای ژاپن اتفاق بیوفتد این عمل هیچ فرقی با حمله اتمی به وسیله جنگ افزار اتمی نخواهد داشت و دقیقا مانند آن است که جمهوری اسلامی به وسیله بمب‌ اتمی اسرائیل را مورد حمله قرار داده است . آیا در قوانین بین المللی حمله به تاسیسات اتمی یک کشور مانند استفاده از تسلیحات اتمی است ؟ آیا مجامع بین‌المللی برای چنین کار غیر انسانی قانونی دارد ؟ از آنجا که تا به حال اسرائیل فعالیت اتمی خود را شفاف سازی نکرده است ، آیا در صورت چنین اتفاقی مجامع بین‌المللی میتوانند جمهوری اسلامی را متهم به جنایت علیه بشریت کنند ؟ آیا تهدید به حمله به نیروگاه اتمی در قوانین بین‌المللی مانند تهدید به حمله اتمی پنداشته میشود ؟ به نظر من هر چه سریعتر اسرائیل و دنیا باید به این نکته مهم توجه کنند زیرا بارها رژیم اسلامی ، اسرائیل را تهدید به حمله علیه تاسیسات اتمی آن کشور کرده است و به نظر من این تهدید مانند تهدید به استفاده از تسلیحات اتمی است . ( نئو هاگانا ایران )

Comments are closed.