خامنه ای قصد دارد همه شرکت های بازرگانی وابسته به بیت رهبری را وارد بورس کند

محمدجواد ایروانی، معاون نظارت و حسابرسی دفتر علی خامنه‌ای، اعلام کرد: از این پس شرکت‌های اقتصادی‌ زیر نظر رهبر به بورس می‌رود.

همین امر به وضوح  نشان می دهد که اکثر اقتصاد ایران زیر نظر سپاه و بیت رهبری است و در این باره هیچ گزارشی به مردم نمی دهند این خود یکی از ریشه های اصلی فساد مالی و غارت بیت المال در حکومت ایران است .

ایروانی در این باره گفت: «مبنای زنجیره ارزش بر چابک‌سازی نهادها استوار است و در این زمینه می‌خواهیم شرکت‌های قابل واگذاری را از طریق بورس واگذار کنیم».

ایروانی  نقش نهادهای زیرمجموعه خامنه‌ای در اقتصاد ملی ایران را «کمتر از هشت-دهم‌ درصد» عنوان کرد و گفت: «ولی می‌توانند به عنوان ویژگی نهادی اثربخش باشند.»

ایروانی در حالی این سخنان را می گوید که  محمدرضا بادامچی، عضو کمیسیون اجتماعی مجلس، در ارتباط با عدم پرداخت مالیات از سوی این شرکت‌ها گفته بود: «هلدینگ‌های بزرگی زیرمجموعه رهبری‌اند و حدود چهار-پنجم ثروت کشور و کارخانه‌ها در دست آن‌هاست، اما آن‌ها به راحتی مالیات‌شان را توجیه می‌کنند.»

ایالات متحده پیشتر اعلام کرده بود که خامنه‌ای دارای منابع مالی عظیمی است که از آن برای اقدام‌هایی از جمله حمایت مالی از سپاه پاسداران استفاده می‌شود.

حسن روحانی،‌ نیز پیشتر گفته بود  اموال خامنه‌ای «تنها یک حسینیه و یک خانه ساده» است.

معاون نظارت و حسابرسی دفتر رهبر ایران در زمینه بازرسی از این نهادها گفته است: «باید به سطحی از انضباط مالی و مدیریتی برسیم که به روز شدن حسابرسی و صورت‌های مالی مورد قبول افزایش پیدا کند و بندهای حسابرسی اظهارنظر شده کاهش یابد.»

این مقام دفتر رهبر ایران توضیح بیشتری درباره هدف این تصمیم، جزییات آن و شیوه واگذاری ارائه نکرد.