خامنه ای می گوید که امکانات محدود کمک رسانی رژیم، باید فقط به مدافعان حکومت داده شود

خامنه ای می گوید که امکانات محدود کمک رسانی رژیم، باید فقط به مدافعان حکومت داده شود

خامنه ای می گوید تسهیلات و امکانات خاص باید تنها به خانواده‌های شهدا،  جانبازان و ایثارگران داده شود، نه دیگرانی که به گفته او سهمی دراین انقلاب ندارند.

علی خامنه ای در دیدار با دست‌اندرکاران کنگره بزرگداشت کشته شدگان استان کردستان گفت: کارهای عمرانی زیادی در کردستان انجام گرفته منتها در مناطق کُردی عقب‌ماندگی وجود داشته؛ این یک سیاست غلطِ معیوبی در رژیم طاغوت بوده که فکر می کردند که باید این ‌جوری عمل بکنند؛این عقب‌ماندگی‌ها را باید شماها جبران کنید.

خامنه ای پس از عنوان کردن این ادعای دروغین، برای آن که از خود در کاستی ها و کژی های رژیم سلب مسؤولیت کند، در دنباله سخنانش گفت: «دستگاه رهبری که مجری نیست، دستگاه اجرایی نیست؛ مجری، شما هستید. برای حل مشکلات کردستان شما نامه‌تان را بدهید، آنچه به نظرتان می‌آید بنویسید در آن نامه، ما بنا به تصمیمی که می گیریم به مقامات مسؤول ارجاع می‌کنیم.

خامنه ای گفت: «وظیفه‌ی ما تنها تکریم شهدا است، این را فراموش نباید بکنیم؛ وظیفه‌ی ما تکریم خانواده‌های شهدا است؛ خانواده‌های شهدا هم از لحاظ اهمّیّتِ صبرشان و کارشان در ردیف اوّل قرار دارند؛ باید از اینها تکریم کنیم و به اینها احترام کنیم».

خامنه ای جهت حمایت از خانواده های فلسطینی، در دستور ی ۶۵۱ هزار دلار برای خانواده‌های کشته شدگان حماس و جهاد اسلامی فرستاد.

خامنه ای در پایان گفت: اقدامات عملی، تسهیلات و کمک‌های گوناگونی که وجود دارد، باید نسبت به خانواده‌های شهدا و خانواده‌های جانبازان و خانواده‌های ایثارگران و مانند اینها ان‌شاء‌الله انجام بگیرد.

کردستان وسیستان و بلوچستان از مناطق سنی نشین کشور در محرومیت و تنگنای اقتصادی شدید هستند  بر اساس آمار رسمی وسیستان و بلوچستان فقیرترین استان ایران است. یک‌هفتم کودکان بازمانده از تحصیل در این استان زندگی می‌کنند که اغلب به دلیل فقر و نبود امکانات آموزشی نمی‌توانند به مدرسه بروند.

شاید باورکردنی به نظر نرسد اما یکی از دلایل افت تحصیلی یا کلا ترک تحصیل دانش‌آموزان این استانضعیف‌بودن چشم و نداشتن توان خرید عینک است.و اما در کردستان که در ابتدای به قدرت رسیدن رژیم اسلامی درایران مردم کرد رابه خاطر اندیشه و دین شان  به زندان انداختند و جوانان آنان را اعدام کردند نیروهای رژیم ایران به خصوص سپاه پاسداران شهروندان کرد غیر مسلح را در مرزهای ایران هدف شلیک قرار داده و کشتار می‌کنند.

همچنین با بستن مرزها سالهاست که میلیون‌ها تن از بازاریان و کسبه شهرهای مرزی را که تنها راه درآمدشان وارد کردن کالاهای مختصر توسط کولبران است را به ورشکستگی و رکود رسانده‌اند.

از ابتدا سال ۲۰۱۸ در مناطق مرزی کردستان ایران دستکم ۸۵ نفر از کولبران بر اثر شلیک مستقیم نیروهای امنیتی و مرزبانی کشته شدند.

2 دیدگاه‌

  1. مردم ایران حداقل ۷۰درصدشان ازیکی ازاین سه دسته ایی که رهبری گفتند هستند، مردم ایران منتظر هستند جنگ شروع بشودتابلافاصله امارت و بحرین راتسخیرکنندبعدش هم بحساب رژیم وهابی عربستان که به ایرانیان دهن کجی کرده برسندو اسرائیل هم با وجود بنیامین نتانیاهو داره خیلی ضرر میکنه مگر اینکه از صحنه سیاسی کشور تون زودتر حذفش بکنید. ازماگفتن بود.

Comments are closed.