خامنه ای: «واژه “مستضعف” به معنی فقیران نیست، بلکه منظور از آن، ائمه اطهار و پیشوایان بالقوه هستند!»

روح الله خمینی بنیانگذار حکومت اسلامی در ایران گفته بود : مستضعفین  ، طبقه محروم، طبقه گودنشین، طبقه ای که این نهضت را به ثمر رساند و توقعی هم نداشت.علی خامنه‌ای معنی تازه ای را برای مستضعفین پیدا کرده است: این چند سال اخیر باب شده که مستضعفین را افراد فرودست و اقشار آسیب‌پذیر معنا می‌کنند؛ نه! قرآن مستضعف را این نمی‌داند.».

اکنون خامنه ای این سخنان بنیان گذار حکومت را تغییر داده و واژه “مستضعفین را به شیوه دیگری تعریف کرده که با اظهارات خمینی کاملا تفاوت دارد.

خامنه ای در آخرین سخنرانی خود گفت :  اسم بسیج کشور ما “نیروی مقاومت بسیج مستضعفین” است.

خامنه ای پرسید: «مستضعفین چه کسانی هستند؟» و خود در پاسخ گفت: «قرآن می‌گوید: مستضعفین یعنی ائمّه و پیشوایان بالقوّه‌ی عالَم بشریّت».

روح الله خمینی، مستضفین را افراد فقیر و فرودستی توصیف کرده بود که تحقیر و سرکوب شده اند و حق آنان پایمال گردیده است.

خامنه ای در حالی این سخنان را مطرح می سازد که پیشتر خمینی گفته بود : پیغمبر اسلام  از بین مستضعفین برخاست و با کمک مستضعفین، مستکبرین زمان خودش را آگاه کرد یا شکست داد. وی معتقد بود که طبقه غنی؛ نمی تواند طبقۀ غنی بر طبقۀ فقیر زور بگوید، باید مستضعفین را حمایت بکنند.

با نزدیک شدن انتخابات فرمایشی در ایران ، و ثبت نام کاندیداهای مورد تایید جمهوری اسلامی دراین دوره ،علی خامنه ای در انتقاد از ثبت نام شدگان گفت :  “اگر توان مدیریتی ندارید مسئولیت نپذیرید”.و “بی محابا” ثبت نام نکنید.اما علی مطهری نماینده مجلس شورای اسلامی می گوید : اکنون مجلس شورای اسلامی به دکوری برای کشور تبدیل شده که در اصل کاره‌ای نیست.

علی خامنه‌ای افزود:باید به افرادی که مسوولیت و سمت داده می شود در کنارش هم تعهد وجود داشته باشد  ببینید که آیا می‌توانید آن تعهّد را انجام بدهید یا نه؟ این خیلی درس بزرگی است.

خامنه‌ای گفته: “حالا بحث اسم‌نویسی برای انتخابات مجلس است، گفتند شروع شده، همین طور بدون محابا می‌روند. خب شما که می خواهی بروی آنجا، آنجا سؤال دارد؛ این توانایی‌ای که خدا به من و شما میدهد، کنارش مسوولیت هست. این که عرض می‌کنم، در مورد خود این حقیر از همه بیشتر است. شما هم همین جور.”

علی مطهری گفته است که این شورای سران سه قوه در کشور تصمیم‌سازی می‌کنند و مجمع تشخیص مصلحت وارد روند قانون‌گذاری شده که اینها اثرگذاری مجلس را محدود و آن را ناکارآمد کردند.

3 دیدگاه‌

  1. ای کلاش خونخوار دروغگوی بوقلمون صفت!!

    هر کسی که به صندوقهای رای گیری اخوندی نزدیک هم بشود یک خاعن است و خون جانبازان این چهل سال را پایمال کرده است.

    مرگ بر رژیم اخوندی.

  2. براساس تعریف جدید مستضعف، مستضعفان اصلی تاریخ عبارتند از: آدولف هیتلر، جوزف استالین، بشار اسد، پوتین، خامنه ای، خمینی، چنگیزخان مغول، آتیلا، تیمور گورکانی، آغا محمدخان قاجار (به خاطر کار مستضعفانه قتل عام مردم کرمان)، و البته بالاتر از همه: حضرت ابلیس که استاد و الگوی همه این مستضعفان بوده است.

Comments are closed.