خامنه ای یکبار دیگر مذاکره با آمریکا را رد کرد و از مزدوران رژیم ایران به عنوان “قدرت فرا مرزی” سخن گفت

خامنه ای یکبار دیگر مذاکره با آمریکا را رد کرد و از مزدوران رژیم ایران به عنوان “قدرت فرا مرزی” سخن گفت

علی خامنه ای یک بار دیگر در سخنانی گفت که رژیم ایران هرگز حاضر نخواهد شد درباره توان موشکی خود کوتاه آید و ایالات متحده در تلاش های خود موفق نخواهد گردید به ادامه برنامه های موشکی رژیم ایران آسیبی برساند. خامنه ای که به مناسبت فرا رسیدن عید فطر و پایان ماه روزۀ رمضان سخن می گفت، قاطعانه تاکید کرد که رژیم ایران وارد گفتگو با آمریکا نخواهد شد. خامنه ای یکبار دیگر پرزیدنت ترامپ را با سخنان تحقیرآمیز خطاب قرار داد و گفت که وی موفق نخواهد شد رژیم ایران را فریب دهد. به تقلید از خامنه ای، شماری از فرماندهان سپاه پاسداران نیز در روزهای اخیر گفته اند که توان موشکی قابل معامله کردن نیست.

جدل در داخل دستگاه رهبری رژیم ایران، در مورد مذاکره با ایالات متحده با شدت بیشتری ادامه دارد. علی خامنه ای در آ سخنان دیروز خود (سه شنبه) بی آنکه از حسن روحانی صریحا نام ببرد گفت که رژیم ایران گول نمی خورد و با ایالات متحده به مذاکره نخواهد نشست. او همچنین در پاسخ به اظهارت اخیر رئیس جمهوری ایالات متحده که با احترام و تشویق از سران رژیم ایران سخن گفته بود، از جمله اظهار داشت: « زرنگ‌بازی سیاسی ترامپ مسئولان جمهوری اسلامی را فریب نمی‌دهد».

خامنه‌ای که در آئین سی‌امین سالمرگ خمینی سخن می گفت، در توجیه مخالفت خود در مورد گفتگو با ایالات متحده، از جمله اظهار داشت: « دشمن گاهی تهدید می‌کند و گاهی تطمیع، مثل همین مردِ رندیِ اخیر رئیس‌جمهور آمریکا که گفته ایران با همین رهبران کنونی هم می‌تواند به پیشرفت‌های بزرگی برسد. معنایش این است که قصد براندازی شما را نداریم». خامنه ای پس از یادآوری این بخش از سخنان پرزیدنت ترامپ هنگام دیدارش از ژاپن، افزوده گفت: «مسوولان حواسشان باشد، این زرنگ بازی سیاسی است».

حسن روحانی رییس جمهوری حکومت بارها گفته بود که ایران  ” اهل منطق و مذاکره” است. ولی برای گفتگو با ایالات متحده پیش شرط هایی قائل شده بود. اما خامنه ای در هفته های اخیر بارها گفته است که هرگونه مذاکره با آمریکا را قویا نفی می کند.

خامنه ای در سخنان خود، همچنین از آن چه که “قدرت های فرامرزی رژیم” نامید سخن گفت و به نقل از فردی که او را  “یکی از چهره‌های سیاسی معروف دنیا” نامید و وی را |تحلیلگر آمریکایی” توصیف کرد گفت: «در آینده نه‌ چندان دور شاهد قدرت‌های فرامرزی ‌ای خواهیم بود که از لحاظ ماشین‌آلات جنگی مثل بمب اتمی یا صنعتی چندان بالا نیستند، اما با قدرت تاثیرگذاری بر میلیون‌ها انسان سیطره نظامی و اقتصادی غرب را به چالش خواهند کشید.»

احتمال میرود که منظور خامنه ای از به کار بردن واژه “قدرت های فرامرزی” وجود ده ها هزار چریک مزدور حکومت ایران در کشورهای منطقه هستند که به خرابکاری و عملیات جنگ نیابتی به دستور رژیم می پردازند. فرماندهان سپاه پاسداران نیز بارها تهدید کرده اند که عوامل نفوذی رژیم در کشورهای منطقه، نیروهای نظامی آمریکا را نابود خواهند کرد.

آخوند حسن نصرالله سرکرده گروه تروریستی حزب الله نیز در آدینه گذشته گفت که اگر ایالات متحده به رژیم ایران حمله نظامی کند، سراسر منطقه به آتش کشیده خواهد شد.

آگاهان می گویند که  “نیروهای فرامرزی” رژیم ایران، از جمله شامل حزب الله لبنان، گروه تروریستی حماس و همچنین جهاد اسلامی آزادی فلسطین،  حوثی های نیمه شیعه در یمن، و گروه های موسوم به فاطمیون و زینبیون هستند. به این گروه باید حشد الشعبی عراق را اضافه کرد.

خامنه ای با اشاره تلویحی به آن چه که |جبهه مقاومت” می نامد، و منظور همان سازمان های تروریستی تحت فرمان رژیم ایران است، گفت: «امروز جبهه‌ مقاومت در منسجم‌ترین وضعیت در چهل سال گذشته‌ قرار دارد؛ در منطقه و در مراکزی حتی فراتر از منطقه است .»

خامنه‌ای در ادامه بار دیگر به نقل از تحلیلگر ناشناس امریکایی پرداخت گفت: «یکی از مهم‌ترین علل دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی همین است که جمهوری اسلامی مسیر مقاومت را در پیش گرفت و موفق شده و توانست بر موانع فائق بیاید.»

پرزیدنت ترامپ بارها به صراحت گفته است که یکی از هدف های وی از بازگشت تحریم های اقتصادی، دخالت های نظامی و تروریستی رژیم ایران در کشورهای منطقه است که باید متوقف شود.

خامنه ای در بخشی از سخنان خود، به بحرانی بودن  شرایط داخلی ایران پرداخت و در تلاش برای بی اهمیت جلوه دادن آن گفت: « ما البته در کشور مشکلاتی داریم، اما بن‌بست نداریم.»

2 دیدگاه‌

  1. خط مشی خامنه ای، تعیین شده توسط نفوذیهای اخوان المسلمین مبنی بر آدرس غلط: افزایش مشتریان دینساز عمامه دار و کاسبی شیعه گری با فلسطین فلسطین و اسرائیل کردن به این نتیجه عملی رسیده است که ایرانیان پرایدی و مردمان سلطان عثمانی و ملک سلمان بنز سوار و از تعداد شیعیانی که مزدور و متظاهر نباشند روز به روز کاسته می شود

Comments are closed.