خامنه ای یک روز به مردم ایران آزادی بیان بدهد تا ببیند که “یوم الله” واقعی چیست! تفسیر سیاسی هفته، نوشتۀ منشه امیر

دانلود فایل صوتی تفسیر

علی خامنه ای در خطبه خود نشان داد که تا چه اندازه، از واقعیات ایران و جهان به دور است. ولی شاید هم خوب آگاه است، منتها با قدرت کلام، آن را دگرگون جلوه می دهد و به تبلیغاتی دست می زد که امروز در ایران هیچ خریداری ندارد و در دنیا نیز کسی به آن اعتنا نکرده و نمی کند.

خامنه ای در خطبه ای که پس از هشت سال، به عنوان امام جمعه تهران اجرا کرد، به ملت می گوید که به خداوند متکی باشند و شکیبایی پیشه کنند و استقامت داشته باشند.

می خواهد چنین القاء کند که خداوند نگهدار و نگهبان این رژیم است و بالاخره کارها درست خواهد شد.

حالا چه مانعی دارد که ملت مرفه ایران به حد گورخوابی و خیابان خوابی رسیده و سوء تغذیه موجب بروز بیماری های گوناگون شده و مشکلات و مصائب دیگری که رور به روز بدتر و بیشتر نمایان می شود.

در استدلال خود برای اثبات این که خداوند این رژیم را دوست دارد و از آن حمایت می کند، مثال می آورد که اخیرا دو یوم الله در ایران رخ داده است: یکی تشییع جنازه گسترده و سازماندهی شده قاسم سلیمانی – این نشان قدرت الهی بود و دیگری حمله موشکی سپه پاسداران به یک پایگاه نظامی آمریکا در واکنش به هلاکت فرمانده سپاه قدس.

این دو رویداد را خامنه ای یوم الله می خواند که در باور مسلمانان، به مفهوم دست الهی و نشان دادن قدرت پروردگار است برای آنانی که دوستشان دارد.

خامنه ای راست می گوید: پروردگار در هلاکت قاسم سلیمانی و بی اثر کردن حمله موشکی سپاه پاسداران به برزگترین پایگاه آمریکایی در عراق، واقعا در حمایت از ملت ایران یوم الله برقرار کرد، یعنی روزی است که الله قدرت خویش را به حمایت از ملت ایران نشان داد.

آمریکا، پس از بیست سال فتنه گری ها و خونریزی های رژیم ایران که قاسم سلیمانی مجری و اداره کننده بخشی از آن بود، در یک عملیات ماهرانه، این ابرجنایتکار رژیم را از پای در آورد.

گفته بودند که برای اجرای توطئه های تروریستی تازه به عراق سفر کرده بود. ا

ین یوم الله است که آمریکا با این دقت و توانانی و مهارت، بزرگترین عامل اجرای جنایات رژیم ایران در کشورهای منطقه را از پای در می آورد.

یوم الله دوم آن است که رژیم ایران پانزده موشک به سوی پایگاه آمریکایی در عین الاسد شلیک می کند تا هرچه بیتشر آمریکایی بکشد.

ولی در این حمله، هیچ آمریکایی کشته نمی شود و فقط یازده سرباز است که در اثر شنیدن انفجارهای مهیب دچار ضربه مغزی شده اند و به بیمارستان انتقال یافته اند.

نه یک آمریکایی کشته شد و نه اسیب جسمی وارد آمد.

آمریکا نه فقط قاسم سلیمانی را هلاک کرد، بلکه پیش از آن، در واکنش به موشک پرانی یک گروه نیابتی شیعه به یک پایگاه آمریکایی که در آن پیمانکاری کشته شد که عراقی بود، ولی شهروندی آمریکا را نیز داشت، پنج قرارگاه نیروهای شیعه وابسته به رژیم ایران در عراق و سوریه را هدف قرار داد و ده ها تروریست را کشت.

یوم الله برای رژیم ایران در صورتی رخ میداد که بتواند در انتقام خون ده ها هلاک شده شیعه و قاسم سلیمانی، شمار زیادی از نیروهای آمریکایی را به قتل برساند، ولی اصابت پانزده موشک، این چنین خنثی و بی نتیجه ماند.

پس، برای رژیم، کدام یوم الله؟

علی خامنه ای در خطبه خود در توصیف این حمله که آن را فتح الفاتحین تلقی می کند، می گوید: «این یوم الله است، به خاطر آن که ملتی با چنین قدرت و توان روحی، به یک قدرت متکبر و زورگوی عالم سیلی بزند. (عین گفته های علی خامنه ای)

آن چه او سیلی ملت ایران علیه آمریکا می نامد، ربطی به ملت ایران نداشت، بلکه به دستور خامنه ای و توسط سپاه پاسداران انجام گرفت که آن قدر خنثی بود که آمریکا ضرورتی ندید به تلافی جویی دست بزند.

یک یوم الله دیگر نیز به سخنان خامنه ای اضافه کنیم و آن، حمله موشکی به یک هواپیمای مسافری بود که هفت دقیقه پیش از آن از فرودگاه تهران برخاسته بود و اکثر سرنشینان آن را ایرانیان تشکیل می دادند.

با این فاجعه دلخراش، نشان داده شد که سپاه پاسداران از چه افراد ناشی و بی تجربه برپا شده است که فرق بین موشک کروز و هواپیمای مسافری را نمی دانند.

آنقدر از واکنش احتمالی آمریکا نسبت به حمله موشکی به عین الاسد به وحشت دچار شده بودند که یک هواپیمای بزرگ و کند پرواز مسافری را با یک موشک کوچک جثه و سریع پرواز آمریکایی اشتباه می گیرند و به سوی آن دو موشک، نه یک موشک، شلیک می کنند و ۱۷۷ نفر مسافر و خدمه را می کشند.

نه، اشتباه نشنیدید: ۱۷۶ نفر نبود، یکی بیشتر بود زیرا یک بانوی جانباخته حامله بود و جنینی در شکم داشت.

این برایشان یوم الله است، زیرا قدرت الهی می خواست به مردم دنیا هشدار دهد که مگذارید آن ها به بمب هسته ای برسند که اگر به جای موشک، بمب اتمی می فرستادند، چه فاجعه دهشتناکی ممکن بود اتفاق افتد.

در واقع، سخان خامنه ای در خطبه روز گذشته، یک بار دیگر ثابت کرد که رژیم، در تلاش برای رسیدن به بمب هسته ای، می خواهد به مرحله ای برسد که کسی جرات نکند به او بگوید پشت چشمش ابروست و به یگانه قلدر منطقه مبدل شود و به هرکاری می خواهد دست بزند – و به ویژه به دولت های جهان و سازمان های حقوق بشر هشدار دهد که مبادا در دفاع از ملت ایران سخنی بگویند و یا اقدامی کنند.

خامنه ای در این بخش از سخنان خود گفت: «به فضل الهی، این ملت و کشور در آینده ای نه چندان دور، به نقطه ای می رسد که دشمنان حتی جرات تهدید او را هم پیدا نخواهند کرد.

یعنی، بمب هسته ای، مانند کره شمالی که به کشورهای همسایه هشدار می دهد که مبادا بخواهند آن حکومت را براندازند.

پرزیدنت ترامپ و بنیامین نتانیاهو گفته اند که رژیم ارزوی رسیدن به بمب اتمی را به گور خواهد برد.

خامنه ای که ملت ایران را زود باور و ملت های دیگر جهان را ساده اندیش می پندارد، ادعا می کند که وظیفه و ماموریت سپاه قدس، “کمک به ملت های منطقه و بلاگردانی از مقدسات اسلام است».

سپاه قدس به سوریه می رود و مردم آن کشور را می کشد و در عراق، شیعیان را به جان هم می اندازد و به هر نقطه ای که می رسد مرگ می آفریند و خامنه ای این سپاه استعم اری و امپریالیستی را فرشته می نامد.

خامنه ای حتی از جنایت سپاه در سقوط هواپیما به تجلیل و تمجید می پردازد و ادعا دارد که سپاه البته اشتباه دردناکی کرده، ولی همه واقعیات را به مردم گفته است.

روحانی فریاد می زند که هنوز پنهانکاری می کنند و دروغ تحویل مردم می دهد، ولی خامنه ای به آن ها آفرین می گوید.

حتی جعیه سیاه هواپیما را نیز حاضر نشده اند در اختیار اوکراین و کانادا قرار دهند که مبادا مشتشان بیش از این باز شود.

خامنه ای چاره ای ندارد جز آن که از سپاه به تملق گویی بپردازد، زیرا اگر چنین نکند، فردا خود او را نیز از کرسی قدرت به پائین پرت خواهند کرد و خود، همه کاره خواهند شد.

خامنه ای از سپاه که موجب سقوط هواپیما شده، سپاسگزاری می کند، ولی لزومی نمی بیند که از خانواده های داغدار دلجویی کند و یا پوزش بخواهد.

در دیدگاه او، مردم عددی نیستند که شایسته پوزش رهبر معظم انقلاب اسلامی باشند.

و در پایان کلام، خامنه ای شمار شرکت کنندگان در تشییع جنازه قاسم سلیمانی را “یک معجزه” و نمونه دیگری از قدرت الهی در حمایت از رژیم معرفی می کند. همان نمایش سازماندهی شده ای که در کرمان، بیش از پنجاه نفر زیر دست و پا له شدند و خامنه ای آن را یوم الله می خواند.

ولی اگر او به حضور افراد در خاکسپاری یک مقام حکومتی افتخار می کند، گرچه خودش خوب می داند که چگونه چنین شمار افراد را بسیج کردند و به میدان آوردند، یک روز به مردم امکان دهد بی هراس از سپاه و بسیج و موتورسیکلت سواران و پنجه بکس بدستان، به خیابان بیایند و دیدگاه خود را نسبت به رژیم نشان دهند.

آنگاه است که خامنه ای پی خواهد برد یوم الله واقعی  چیست و ملت ایران درباره این رژیم چه می اندیشد.

اورشلیم – شنبه ۲۸ دیماه ۱۳۹۸ برابر با ۱۸ ژانویه ۲۰۲۰ میلادی

 

8 دیدگاه‌

 1. درتمام کشورها مخالفان جکومت راهپیمایی میکنند در ایران مخالفان اجازه راهپیمایی ندارند دولتیها با امکانت بیت المال راهپیمایی برای تایید خودشان راه میاندازند ،خودشان ،خودشان را تحویل میگیرند

 2. کیست که به یاد نیاورد رژیم با افرادی که چند سال پیش صحبت از انجام یک رفراندوم برای تثبیت نظام زدند چه کرد؛ یا کشته شدند و یا گوشه زندانها پوسیدند.

 3. از اینکه حملات سپاه خنثی بود هیچ شکی نیست ولی اینکه آمریکا جواب دندان شکن نداد هم تابوی قدرت آمریکا رو تا حدودی بین مردم شکست و ما فقط باید به خودمون اعتماد کنیم و ریشه این زالوها رو بخشکانیم وگرنه آخوند و آمریکا خیلی زود باهم به توافق میرسن

 4. امیدوارم کشورهای اروپا بخاطر چند اتومبیل قراره جشناشان باز شود به این حقیقت پی ببرند اخوند یعنی شیطان با شیطان معامله کردن مانند عملی که با ناسیسولیستهای فاشیست در مردن نتیجه ۲۳ میلیون انسان کشته بود قبل از اینکه غول مرگ بزرگ شود باید سر اژدها را قطع کرد

 5. این علی خامنه ای دله دزد وروضه خوان دیروزی که با قدرت وانتخاب مافیای مذهبی برسرکارآمده است تا میتواند دستورات اربابانش را به مورد اجرا میگذارد تا مزدوری خودش را همچنان ثابت نماید وفعلاً کشته نشود. برای عملیات فریب بمدت چهل ویکسال است که جمهوری اسلامی ایران با تبلیغات وبوق وکرناهای فراوان توانسته است که با پروژه (( مقدس سازی)) سوار بر افکار ودین وگرده ملت ایران شود. بنام خدا وبنام یوم الله ادامه آدم کشی وتداوم دستگیری وشکنجه واعترافهای اجباری وساختگی صورت گرفته است. علی خامنه ای ای عروسک خیمه شب بازی حق نداری برای دزدیها ودغلکاریها وفریبکاریها وهزارویک کارناپسند وناصواب برای خوشی دل اربابانت مردم را فریب بدهی وازکلمات مقدس الهی بهره ببری وآنها را چاشنی سخنان خودت بکنی. تو فقط یک روضه خوان ویک مزدورودست نشانده شیطان بیشتر نیستی وفقط امروز فردا میکنند تا تو را سالم نگه بدارند تا نمیری ودستورات سازمانت را مو به مو به اجرا دربیاوری واگر وقتش شد آنها میدانند که چگونه از شرتو خلاص شوند واسرار سازمانت را به زیر خاک بفرستند همانند روح الله خمینی واکبر هاشمی رفسنجانی و…

 6. درود بر اقای امیر سردبیر رادیو پیام اسرائیل
  از تفسیر پرمغز شما بر سخنان خامنه ای ، دیکتاتور بی مغز ایران تشکر می نمایم.

 7. منظور سید علی خامنه ای از “یوم الله” وحدت گسترده تر و وسیع تر و پر ازدحام تر و پر رفت و آمدتر فی مابین دول ایران، عراق، اوکراین، روسیه، و مابقی در راه است و آمریکا شیطان بزرگ همواره $یوم الله$ امپریالیست است. جعبه سیاه خود گویای وحدت فی مابین است و حق مسلم ملت ایران است:

  یوم الله آخوند، سپاه، ملت ایران

 8. آقای منشه امیر – خوبست چهره واقعی اسلام را که این اراذل و اوباش بی سر و پا که از برخورد چندین زن و مرد هرزه تولید شدند و یدک کش آن هستند و بواسطه تعلیمات آن انسان میکشند، میسوزانند، اعدام میکنن، تهمت میزنند ، زندان میکنند ، به جان و مال و ناموس مردم رحم نمیکنند . و همان داعش ناب محمدی را تداعی میکنند به دنیا معرفی کنید . این وظیفه شما دست اندرکاران رسانه است

Comments are closed.