خانم ترزا می با کسب اکثریت آراء، بار دیگر به عنوان رهبر حزب محافظه کار انتخاب شد

” خانم می” گفت از کسب رای اعتماد و حمایت همکارانم خوشحال هستم ما اکنون نیاز داریم که برگزیت برای مردم بریتانیا انجام دهیم

خانم «ترزا می» نخست وزیر بریتانیا، با کسب اکثریت آرای هم حزبی‌هایش درپارلمان بریتانیا، توانست مقام خود را حفظ کند و بار دیگر به عنوان رهبر حزب محافظه کار انتخاب شود و در نتیجه در سمت نخست وزیری بریتانیا باقی بماند.

خانم «می» نیازمند حمایت حداقل ۱۵۹ تن از نمایندگان حزب محافظه کار بود تا جایگاه خود را در مقام نخست وزیری برای ۱۲ ماه دیگر حفظ کرده و برنامه هایش برای خروج از اتحادیه اروپا را اجرایی کند.

وی توانست که نظر ۲۰۰ عضو حزب خود را جلب کند و موقعیت خودش را تثبیت نماید و ۱۱۷ تن نیز به وی رای منفی دادند.

در همین حال خانم «می» پس از گرفتن رای اعتماد به خبرنگاران گفت “از کسب رای اعتماد و حمایت همکارانم خوشحال هستم. ما اکنون نیاز داریم که برگزیت را برای مردم بریتانیا اجرا کنیم.»

احزاب اپوزیسیون و گروهی از هم حزبی‌های خانم «ترزا می» می‌گویند که از توافق خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به شیوه ای که دولت او و رهبران اتحادیه اروپا ماه پیش بر سر آن توافق کرده‌اند پشتیبانی نخواهند کرد.

سیاسیون محافظ برگزیت در بریتانیا می گویند که توافق ماه پیش آنها، بریتانیا را بیش از حد نزدیک و وابسته به اتحادیه اروپا نگاه می‌دارد. از سوی دیگر سیاستمداران مخالف برگزیت می‌گویند توافق یاد شده توسط بریتانیا، با بزرگترین شرکای تجاری اش دیوار می‌کشد و بسیاری از جزئیات روابط آینده با اروپا را نامشخص باقی می‌گذارد.

این انتقادها باعث شد که خانم می احتمال رأی آوردن لایحه مربوط به چگونگی خروج از اتحادیه اروپا را کم ببینند و این رای‌گیری سرنوشت ساز را که قرار بود روز سه‌شنبه در مجلس عوام بریتانیا برگزار شود به تأخیر بیندازد.

 

یک دیدگاه

  1. چرا دولتهای انگلیس همیشه با ترقی و پیشرفت ایران مخالف هستند و تروریست پرورند؟ چرا دولت انگلیس از تروریسم دفاع و حتی حمایت می کند. کارنامه چهل و پنج سال اخیر بی بی سی گواه گفتار بالا است.

Comments are closed.