خانم سلحشوری نماینده مجلس هشدار داد که آتش سوزی یک دختر ممکن است آتش خیزش مردمی را شعله ور کند


خانم پروانه سلحشوری، نماینده مجلس حکومت ایران گفت: احکام اخیر علیه تلاشگران سیاسی، نشان می‌دهد که ابراهیم رئیسی بسیار خشن‌تر از روسای پیشین قوه قضائیه علیه مردم معترض رفتار می کند.
پروانه سلحشوری، نماینده مجلس ، به احکام اخیر قضایی علیه فعالان کارگری، حقوق زنان و روزنامه‌نگاران اعتراض کرد و سیاست‌های رئیس جدید قوه قضاییه را عامل تشدید احکام دانست و گفت: بر اساس احکام شماری از فعالان کارگری و کارگران معترض کارخانه نیشکر هفت تپه که منتشر شده به انان از ۶ سال تا ۱۸ سال به اتهام به گفته انان اجتماع و تبانی به قصد اقدام علیه امنیت ملی زندان داده شده این نشان از آن دارد که رویکرد آقای ابراهیم رئیسی بسیار خشن‌تر از اسلافش است.
خانم سلحشوری با استناد به اصل٢٧ قانون اساسی ایران بر آزادی تجمع گفت: کی قرار است به غیر از تجمعات خودجوش عده‌ای خاص، سایر مردم هم بتوانند از این حق استفاده کنند و محکوم نشوند؟
این نماینده مجلس، در واکنش به به خودسوزی دختر جوان هوادار تیم فوتبال استقلال گفت: چرا ما اینقدر نسبت به هم بی‌تفاوت هستیم؟ مگر سوختن یک دکه‌دار در تونس منجر به انقلاب نشد؟ پس چرا ما اینقدر نسبت به هم بی‌تفاوت هستیم؟ چرا وقتی این همه زنان را تحت فشار قرار می‌دهند، ساکت هستیم و کسی حرفی نمی‌زند؟ باید مردم برای حل و حمایت از مشکلات اجتماعی دست به دست هم بدهند.
وی افزود: از خودم می‌پرسم آیا همین فوتبالیست‌ها نمی‌توانند مقاومتی کنند و مثلا بگویند، ما بازی نمی‌کنیم. نمی‌دانم می‌شود این کار را کرد یا خیر، اما بالاخره وجود یک حرکت‌هایی از جانب مردم لازم است. به نظرم من حداقل مادامی که واکنش مردم به این مقولات جدی نشود، این رویه ادامه پیدا می‌کند.

سحلشوری گفت: «شاید به این خاطر که ما را درگیر مشکلات بسیار جدی اقتصادی و معیشتی کرده اند و مردم خیلی زیاد گرفتار هستند. وقتی مردی نتواند سفره را پر کند، فردی نتواند داروی لازم خود را تأمین کند، وقتی مردم به حومه شهر پناه می‌برند و در فلاکت و بدبختی  زندگی می کنند . یعنی زندگی برای خیلی از مردم ایران بسیار سخت شده است .