خانم فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نگرانی خود را از حمله ترکیه به سوریه اعلام کرد

موگرینی اعلام کرد که مبارزه با دولت اسلامی داعش  وارد مرحله نهایی شده و همه گروه های درگیر باید هدف خود را در کمک به پیروزی نهایی دراین جریان تروریستی بدانند

 

موگرینی اعلام داشت باید از هرگونه  اقدام تک روا نه در سوریه که به مبارزه با دولت اسلامی داعش آسیب بزند خودداری نمود .

موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا شنبه , در بروکسل اعلام کرد که مبارزه با دولت اسلامی داعش  وارد مرحله نهایی شده و همه گروه های درگیر باید هدف خود را در کمک به پیروزی نهایی دراین جریان تروریستی بدانند.

رجب طیب اردوغان , رئیس جمهوری ترکیه خبر داده بود که ارتش این کشور به زودی عملیات نظامی جدیدی را در شمال شرقی سوریه آغاز خواهد کرد .

رئیس جمهوری ترکیه گفته بود ارتش ترکیه منطقه , شرق فرات , را از چنگال تروریستهای جدایی‌طلب آزاد خواهد کرد دولت ترکیه ای یگانه های مدافع خلق را شاخه سوریه حزب کارگران کردستان “پ ک ک” و تهدیدی علیه حاکمیت این کشور می‌داند آمریکا اما “ی پ گ “را متحدی برای داعش دانسته و با وجود اعتراض آنکارا از این گروه با پشتیبانی هوایی واحدهای کماندویی ارسال اسلحه حمایت می‌کند.

گفتنی است که اتحادیه اروپا و آمریکا تنها حزب کارگران کردستان را در فهرست سازمان‌های تروریستی وارد کرده اند و یگان‌های مدافع خلق در فهرست سازمان‌های تروریستی آنها قرار ندارد .

یگان‌های مدافع خلق همچنین اصلی ترین گروه در بین نیروهای دموکراتیک سوریه , متشکل از کردها و عرب ها محسوب می شود و از حمایت آمریکا در مبارزه با گروه , دولت اسلامی داعش برخوردارند وزارت آمریکا عملیات نظامی یک طرفه ترکیه علیه کردهای سوریه را غیر قابل قبول خوانده است به ویژه آنکه واحدهای آمریکایی در این منطقه حضور دارند.

یک دیدگاه

  1. وقتی موگرینی ابله نمداند داعش را کسانی تاسیس کرده اند که درحال خنده و امضای برجام هستند چگونه انتظار رفع فتنه داعش را دارید!!!! تمام گروه های تروریستی فقط با خواست ایران فعالیت شان متوقف میشود.

Comments are closed.