خانواده نوید افکاری را در مقابل زندان؛ ضرب و شتم کردند و  نرگس محمدی و مادران دادخواه را بازداشت کردند 

به گزارش هرانا ، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران ، خانواده‌ نوید افکاری و اقوامشان که روز گذشته ( شنبه ) برای پیگیری وضعیت حبیب و وحید افکاری در مقابل زندان عادل‌آباد شیراز تجمع کرده بودند مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

حبیب و وحید افکاری، دو برادر نوید، همزمان با او و از نیمه شهریور ۹۹ به انفرادی منتقل شدند و پس از اعدام برادرشان همچنان در انفرادی هستند.

در همین حال ، سعید افکاری، برادر نوید افکاری، خبر داد که خواهرش، الهام، و همچنین یکی از زنان همراه آن‌ها بازداشت و ساعتی بعد آزاد شدند.

برادر نوید افکاری در ادامه گفت که پنج مامور،  زن و خواهرش را کتک زده و با زدن دستبند او را روی زمین کشیده و داخل یک خودروی ون برده‌اند و گردن و دست او آسیب دیده است. به نوشته سعید افکاری، مادر و خاله‌های او هم به شدت کتک خورده‌اند.

هرانا در ادامه نوشت:  نرگس محمدی، جعفر عظیم‌زاده، مادر ابراهیم کتابدار، مادر پویا بختیاری و پوران ناظمی نیز که برای دیدار با خانواده نوید افکاری به شیراز رفته بودند تلفن‌هایشان از دسترس خارج شده بود.

در همین راستا، تقی رحمانی در توییتی نوشت این فعالان مدنی و مادران پویا بختیاری و ابراهیم کتابدار بازداشت شده‌اند. آنها بعد از چند ساعت آزاد شدند.

نوید افکاری، از بازداشت شدگان اعتراض‌های مرداد ۹۷، به رغم اعتراضات گسترده و تاکید وکلا بر ابهامات بسیار در پرونده او در بیست و دوم شهریور ۹۹ اعدام شد.

حبیب و وحید افکاری، دو برادر نوید، همزمان با او و از نیمه شهریور ۹۹ به انفرادی منتقل شدند و پس از اعدام برادرشان همچنان در انفرادی هستند.