خانواده های دانش آموزان ایرانی نگران بازگشایی مدارس هستند

خانواده های دانش آموزان ایرانی نگران بازگشایی مدارس هستند. حسن روحانی دستور داد : سال تحصیلی مدارس و دانشگاه‌ها ۱۵ شهریور آغاز می‌شود.این در حالی که وزارت بهداشت اعلام کرده است که ده استان کشور به لحاظ شیوع کرونا در وضعیت هشدار قرار دارند.

شماری از مسئولان وزارت بهداشت و کارشناسان و متخصصان در این باره می گویند:   بازگشایی فعالیت‌های اقتصادی و اجتماعی و کاهش محدودیت‌ها در اردیبهشت ماه باعث افزایش موارد ابتلا به بیماری کووید۱۹ و مرگ بر اثر آن، به خصوص در خرداد بوده است.

روحانی افزود:  در ۱۲۳ روز گذشته مردم، کادر بهداشتی و مسئولان “مقابله خوب و جامعی” با این ویروس کرده‌اند اما “اکنون زمان پایان مقابله و مواجهه با کرونا نیست”.

رییس جمهوری حکومت ایران گفت:  «نه دنیا و نه نظام بهداشت و درمان، زمان خاصی را برای پایان بیماری اعلام نکردند. واکسن و درمان قطعی نیست، رفتار این ویروس کمی در حال تغییر است و تغییر کامل و ثابتی هم ندارد. آنگونه هم که اعلام کرده‌اند، خود به خود هم از بین نخواهد رفت لذا ما باید خودمان را برای یک مقابله بلندمدت آماده کنیم.»

روحانی نگفته است که مردم چگونه باید آماده مقابله با این ویروس باشند.

حسن روحانی گفت:  آغاز فعالیت دانشگاه‌ها نباید فقط به شکل حضوری باشد بلکه بخشی از کار باید از طریق فضای مجازی انجام شود زیرا کلاس و خوابگاه شلوغ می‌تواند مشکل ایجاد کند. وی درباره مدارس افزود:  در صورت نیاز فعالیت مدارس یک یا دو هفته زودتر آغاز شود و تصمیماتی در مورد تعطیلی یک روز در میان کلاس‌ها یا خلوت‌تر شدن کلاس‌ها گرفته شود، و تعطیلی روزهای پنج‌شنبه هم حذف شود.

روحانی نگفته است که در ده استان قرمز ایران دانش آموزان چگونه به سر کلاس بروند.ان هم  مدارسی که نه فضای آموزشی استاندارد دارد و نه امکانات بهداشتی مناسب برای دانش آموزان دارد .                                                                                                                                                               محسن حاجی میرزایی، وزیر آموزش و پرورش نیز خبرداد که  فعالیت مدارس در مناطق کم‌جمعیت به روال عادی و مناطق پرجمعیت به صورت زوج و فرد برگزار می‌شود.

شماری از کاربران در این باره نوشته اند : این دستورات روحانی شامل طبقه فقیر جامعه می شود نه بالا نشینانی که فرزندانشان در مدارس لاکچری درس می خوانند و یا در خارج از کشور بسر می برند.

کاربری نوشته است : آقای روحانی می خواهید گله ای عمل کنید و بچه ها را  مبتلا کنید و نگذارید که از امار کشتار شما دور باشند تا هم  خیال شما و خامنه ای راحت شود