خانواده های دو تابعیتی ها و زندانیان خارجی، برای مقابله با ستمگری رژیم، گروه ویژه ای برپا کردند

با گسترش سرکوبگری های مقامات رژیم علیه ایرانیانی که یک تابعیت خارجی نیز دارند، خانواده‌های زندانیان دو تابعیتی و زندانی‌های خارجی در ایران،‌ در اعتراض به گروگانگیری دو تابعیتی های توسط حکومت اسلامی  ، از تشکیل گروه جدیدی به هدف حمایت از زندانیان دو تابعیتی در ایران خبر دادند.

یه گزارش رادیو فردا خانواده‌ها ی دو تابعیتی در شهر نیویورک، در مقر سازمان ملل ، با ایجاد یک تشکل سازمان یافته به هدف جلوگیری از بازداشت وآزاد سازی زندانیان دو تابعیتی در ایران اعلام کردند که می خواهند با این اتحاد از دولت‌ها و همچنین سازمان ملل بخواهند تا برای آزادی این زندانی‌ها تلاش کنند.

نزار زکا، زندانی لبنانی در ایران که سه ماه پیش آزاد شده، گفته  که تشکیل اتحادی از خانواد‌ها به ایجاد یک صدای واحد در آزادی و ممانعت از بازداشت آنان کمک می‌کند.

آقای زکا افزود: «ما می‌خواهیم دولت‌ها هم با یک‌صدا صحبت کنند و به سپاه و حکومت ایران بگویند که این کار آنها غیرقابل قبول است. نباید مردم را به گروگان بگیرند. ما حقوق بشر داریم. این افراد باید بتوانند به خانه‌های خود بازگردند».

همسر نازنین زاغری-راتکلیف، زندانی ایرانی-بریتانیایی، و فرزند و برادر باقر و سیامک نمازی شهروندان ایرانی-آمریکایی نیز در جمع این خانواده ها حضور داشتند .

ریچارد رتکلیف، بابک نمازی و همچنین یکی از فرزندان رابرت لوینسون که پس از سفر به ایران ناپدید شد،‌ اعلام کردند که در روزهای گذشته در تلاش برای دیدار با حسن روحانی، رئیس‌جمهوری، یا یکی از مقام‌های هیئت ایرانی در نیویورک بودند.اما تاکنون با  درخواست آنها موافقت نشده است.

بوریس جانسون، نخست‌وزیر بریتانیا، روزگذشته (سه شنبه )  در دیدار با حسن روحانی، از او خواست تا شرایط آزادی نازنین زاغری و دیگر شهروندان دوتابعیتی زندانی در ایران را فراهم کند.مقام‌های ایالات متحده نیز بارها خواستار آزادی شهروندان خود شده‌اند.