خانواده های دو سرباز جانباخته اسرائیلی که حماس پیکر آن را باز نمی گرداند، با دبیرکل سازمان ملل دیدار کردند

مادر سرباز جانباخته هادار گولدین که حماس از بازگرداندن بازمانده پیکر او خودداری می کند، در آئین یادروز حانباختگان

یک بانوی اسرائیلی که گروه تروریستی حماس در غزه، اکنون چند سال است پیکر فرزند سرباز او را در اختیار دارد و حاضر به بازگرداندن آن نیست، در دیدار با دبیرکل سازمان ملل، یکبار دیگر از وی عاجزانه درخواست کرد حماس را ناچار سازد باقیمانده جسد را به اسرائیل باز گرداند.

سخن از پیکرهای دو سرباز اسرائیلی است که در عملیات نظامی پنج سال پیش موسوم به صخره استوار، در میدان نبرد در غزه باقی ماند و ماموران حماس آن ها را دزدیدند و در این مدت از بازگردانیدن اجساد روی می گردانند و بابت آن آزادی بیش از یک هزار تروریست زندانی و امتیازات سرسام آور دیگری را مطالبه می کنند.

خانواده های این دو سرباز با نام های هادار گولدین و اورون شائول در این پنج سال بارها دولت اسرائیل را زیرفشار گذاشته اند که برای بازگردانیدن بازمانده پیکرهای این دو سرباز با جدیت بیشتری اقدام کند. ولی امتیازاتی که حماس بابت باقیمانده پیکرها مطالبه می کند، غیرقابل قبول است.

اسرائیل برای بازگرداندن این فرزندان جانباخته، به وطن خویش حاضر است بهای قابل قبولی بپردازد. آشنایان امور می گویند در همان حال که سازمان های ترور و طرفداران آن ها شهروندان خود را به آسانی قربانی مطامع خویش می سازند، اسرائیل حاضر است برای آن اجساد سربازان به وطن بازگردانیده شود، بهای کلانی بپردازد ولی هر بهایی را تحمل نمی کند.

به درخواست سفیر اسرائیل در سازمان ملل، دبیرکل سازمان آنتونیو گوترش اعضای خانواده گولدین را پذیرفت و آنان را در جریان تلاش های خود برای آزادی پیکرها قرار داد و با خانواده ها ابراز همبستگی کرد.

خانواده گولدین می گوید بسیار ظالمانه است، در حالی که حماس همه موازین انسانی را زیر پا می گذارد و از بازگرداندن اجساد روی می گرداند، اسرائیل در پنج سال اخیر اجازه داده که ورود کالا و مایحتاج به غزه ادامه یابد و سازمان های امداد رسانی به کار خود در غزه ادامه دهند و مبالغ اهدایی امیرنشین قطر به غزه انتقال یابد.

یک دیدگاه

  1. اشکال اسراییل اینه که به اجساد سربازانش بیش از حد حساس هست و این باعث شده که حماس و حزب الله از اجساد سربازان اسرائیلی به عنوان گروگان برای باج خواهی سو استفاده کنند.اسراییل باید هیچ حساسیتی به این اجساد نشون نده خود اونها که به فقر و بی پولی گرفتار شدند با بهای ناچیزی اجساد رو تحویل خواهند داد

Comments are closed.