خبرگزاری امریکایی: دولت واشنگتن برای دیدار بین نتانیاهو و ولیعهد عربستان سعودی در یک نشست علنی تلاش می کند

یک خبرگزاری آمریکایی گزارش می دهد که هم اکنون یک رشته فعالیت های محرمانه در جریان است تا نخست وزیر اسرائیل و ولیعهد عربستان سعودی بتوانند دیداری با هم داشته باشند که زمینه ساز برقراری روابط بین دو کشور و یا نوعی همکاری های علمی بین اسرائیل و عربستان باشد. این گزارش از طرف سندیکای جونیش نیوز انتشار یافته که یک خبرگزاری یهودی در ایالات متحده می باشد. در گزارش آمده است که این تلاش از جانب مقامات ارشد آمریکایی به عمل می آید و هدف از آن، تحکیم یک ائتلاف منطقه ای علیه حکومت ایران است.

در ادامه گزارش آمده است که مصر و اردن نیز در این تلاش، ایالات متحده را یاری می دهند، زیرا آن ها نیز همانند ایالات متحده می خواهند بحران های منطقه ای را برطرف سازند تا رژیم ایران امکانات کمتری برای رخنه یابی به کشورهای همسایه و فتنه گری در منطقه داشته باشد.

بنا به این گزارش، وزیر خارجه ایالات متحده، مایک پمپئو و دستیاران او، تا کنون یک رشته گفتگوهای محرمانه با مقامات اسرائیلی و عربستان سعودی به عمل آورده و از مقامات اردن و مصر نیز در این زمینه یاری گرفته اند. این گونه تماس ها در هفته های اخیر شتاب بیشتری یافته است و هدف آن است که حتی پیش از انتخابات پارلمانی اسرائیل که قرار است سه هفته دیگر انجام گیرد، یک دیدار علنی در قاهره ترتیب داده شود.

بنا به این گزارش، اردن درخواست کرده که نقش آن در این تلاش محرمانه باشد. ابتدا قرار بود که در کنار مصر و عربستان سعودی، دولت اردن نیز در کنفرانس عالی در قاهره شرکت کند. ولی ملک عبدالله دوم پادشاه اردن این دعوت را رد کرد و آن را به حضور محمود عباس رئیس حکومت خودگردان فلسطینی مشروط ساخت. ولی این بار اسرائیل بود که آن شرط را رد کرد.

این خبرگزاری از قول یک مقام ارشد فلسطینی نیز نوشت که محمود عباس نیز حضور در چنین نشستی را که ایالات متحده تدارک دهنده آن باشد تحریم می کند و به همان مواضع پیشین خود پایبند است که به موجب آن ها هرگونه تماس با ایالات متحده را مردود می داند و مصمم است به قطع مناسبات همکاری با اسرائیل به صورت گام به گام ادامه دهد.

در این گزارش آمده است که ایالات متحده متقابلا به فلسطینیان هشدار داده که ممکن است این آخرین فرصت برای آنان باشد و بهتر است از قهربازی دست بردارند و به پای میز مذاکرات بیایند و بگذارند که این نزاع دیرین پایان گیرد.

2 دیدگاه‌

 1. مجانی شدن “‌َآب و برق” همانند جمهوری شدن “اسلام”

  فقط از دهان یک خدعه گر مانند کافر دزد دینساز عمامه دار (ره)، خمینی خالق الله، مهره کارتر و چپ های فرانسه و انگلستان، و عمله فرصت طلبان (آلمان و عثمانی) بیرون می آید.

  اگر شاه ایران زمین، شاه پهلوی ثانی، با آنهمه اسلحه مدرن، ذره ای از قاطعیت بشار اسد را داشت‌‌‌؛ سالها پیش، خمینی و دیگر خالق الله های بدنبال الله-شدن، به همراه سگهای شهوتران ۴ زنه و صیغه خواه و حوری باورشان، قاتلان اجاره ای و بیمارشان، به بهشت ساخت خدعه عمامه داران مشرف شده بودند.
  آنهم بوسیله ملی ها (و نه مذهبیون تقیه-بهشت-باور بیوطن، ابزارهای تحقق خدا-شدن کافران دزد دینساز بیوطن)؛
  بوسیله ملی گرایان، زیر پرچم ملی (و نه مذهبیون بیوطن جهان، زیر پرچم مذهبی-ایدئولوژیک کافر دزد دینساز بیوطن)

  چون شاه، آن کمتر از ۱۰۰ مهره نفوذی اصلی را از رفتن سریع به بهشت دروغ-بافته اشان محروم و به جهنم فرانسه تبعید کرد،
  میلیون ها خاورمیانه ای کشته و فقیر شدند (=میلیاردها دلار به بانک های اربابان غربی و شرقی کافر دزد دینساز ریخته شد)
  تنها بدلیل بقدرت رسیدن کافران دزد دینساز عمامه دار محصول اروپا و روسیه؛ همچنین کافران دزد دینساز کلاهدار اخوان المسلمین محصول عثمانی.

  اگر می خواهید به کافر دزد دینساز عمامه دار بهانه دهید ابتدا باید روابط مستحکم با روسیه داشته باشید وگرنه تروریست ها مانند سیل جاری می شوند

 2. فلسطینیان خصوصاً محمود عباس در رفتار سیاسی کُپی کاری از خامنه ای می کنند و در آخر بازنده هم چوب و پیازند.
  منتظر گشایشی ازطرف اروپائیان و چپ های اروپایی« کمونیت»روز را به آخر می برند؛درصورتی که اوضاع و زمان تغییر کرده و کشورهای سرسخت عربی و اسلامی هم از روش سیاسی فلسطینیان خسته شده اند و کمک های مالی هم به حداقل رسیده.
  در همین طرح صلح پرزیدنت ترامپ هم بازنده محمود عباس بود.او لازم نبود طرح را ردکند ،بلکه بررسی می کرد وآنچه خوب بود می پذیرفت و آنچه برایش خوب نبود درخواست اصلاح می کرد.اعراب نمی خواهند عباس از آنان سوء استفاده کند، و باعث درتنگنا قرارگرفتن سیاست داخلی وخارجی کشورشان شود و خود را ایزوله کنند.

Comments are closed.