خبرگزاری تسنیم، با استناد به دیدگاه یک تحلیلگر سوری، ادعا کرد که دولت دمشق به اسرائیل در مورد گولان هشدار داده است

رژیم ایران اکنون مدتی است به تحریک بشار اسد پرداخته و به وی تذکر می دهد که مبادا در مورد بلندی های گولان، در برابر اسرائیل کوتاه آید

خبرگزاری تسنیم در تهران که دیدگاه های سپاه پاسداران را بازتاب می دهد، در گزارش امروز خود (چهارشنبه) از قول یک تحلیلگر سوری نوشت که دولت دمشق به اسرائیل هشدار داده که اگر بلندی های گولان را تخلیه نکند و آن را به دولت سوریه بازنگرداند، با واکنش کوبنده نظامی و جنگ تمام عیار روبرو خواهد شد.

تسنیم نوشت که این هشدار در مقاله ای بازتاب یافته که توسط تحلیلگری به نام عبدالباری عَطوان در روزنامه رای الیوم انتشار یافته است. خبرگزاری تسنیم ادعا کرد که نگارنده این مقاله یک دیپلمات برجسته سوری است که از زبان دولت دمشق به اسرائیل هشدار داده است.

خبرگزاری تسنیم در عنوان خبری این گزارش، با خط درشت نوشته بود ه دولت سوریه از طریق این فرد که او را “یک دیپلمات برجسته سوری” توصیف کرد، به اسرائیل هشدار داده که اگر از بلندی های گولان عقب نشینی نکند، سوریه به گزینه نظامی متوسل خواهد شد.

آگاهان می گویند که رژیم ایران اکنون مدتی است به تحریک بشار اسد پرداخته و به وی تذکر می دهد که مبادا در مورد بلندی های گولان، در برابر اسرائیل کوتاه آید. آگاهان می گویند که رژیم ایران با این شیوه می کوشد ادعا کند که ادامه حضور سپاه قدس برای یاری رساندن به سوریه به هدف باز پس گرفتن بلندی های گولان، یک ضرورت است.

گفتنی است که رژیم ایران با همین ترفند توانست برپایی حزب الله لبنان را توجیه کند. در سی و هفت سال پیش، بهانه رژیم ایران آن بود که باید به ارتش لبنان کمک کرد تا بتواند سربازان اسرائیلی را از جنوب آن کشور بیرون راند.

یک دیدگاه

  1. معنی این گزارش یعنی دیر جنبیدن اسراییل در ساقط کردن اسد و خامنه ای در یک یورش کشنده وبدون بخشش برابر است ٬ اول گولان بعد هم تل اویو و ادامه ان.خوابتان نبرد. محو کاخ اسد وکل نام او.محو کل خامنه ای و حوزه های اخوندی قم ومشهد و اصفهان وتبریز و….تسامح برابر است بافاجعه برای وجود اسراییل.

Comments are closed.