خبرگزاری دولتی ایرنا پلاس: برای رهایی از  سردی فضای انتخابات ریاست جمهوری چه باید کرد؟

سایت خبری و تحلیلی ایرنا پلاس وابسته به دولت ، با انتشار گزارشی از کاهش شدید مشارکت مردم در انتخابات نوشته است :  کمتر از دو ماه به انتخابات مانده است؛ اما هیچ خبری نیست . در سکوت و بی‌عملی نسبی جبهه خودی (مردم، رسانه‌های داخلی و بخش‌هایی از حاکمیت)، کارزار به گفته وی دشمن مدتهاست به راه افتاده و ندای  گسترده تحریم انتخابات و عدم مشارکت را از آن سوی مرزها سر می‌دهد.

نه به جمهوری اسلامی یک کارزار سیاسی با پشتوانهٔ بیانیهٔ بیش از ۶۴۰ نفر از مخالفانِ نظام جمهوری اسلامی از طیف‌های مختلف سیاسی است.این بیانیه را صدها فعال سیاسی، کنشگر مدنی، فرهنگی، هنرمند و ورزشکار امضا کرده‌اند.[۳] کاربران در شبکه‌های اجتماعی از این کارزار استقبال کردند. این کارزار رویکرد خیمه بزرگ دارد و دارای تنوع گروه‌ها و چهره‌ها با ایدئولوژی‌های مختلف است

در این گزارش ایرنا پلاس،با اشاره به سخنان علی خامنه ای و حسن روحانی مبنی بر مشارکت مردم در انتخابات از مردم خواهش کرده است که به پای صندوق های رای بروند.

ایرنا پلاس نوشته است:  بخواهیم یا نه، همه‌گیری تاسف بار ویروس کرونا تاثیر خود را گذاشته و مجموعه عوامل دیگری از تحریم های  آمریکا تا مشکلات معیشتی و روحیه پایین برخی اقشار مردم، زنگ خطر کاهش مشارکت در انتخابات پیش رو را به صدا درآورده است؛ چنانچه در اسفند ۹۸ نیز تجربه اش کردیم و درس نیاموختیم!

در ادامه این گزارش آمده است : در این شرایط و با نظر داشت وضعیت کنونی نظام  پیشنهادهای عملی و راهکارهای اورژانسی نیاز است تا فرصت باقیمانده چند هفته‌ای، از دست نرفته است.

ایرنا پلاس در ادامه برای بالا بردن مشارکت مردم در انتخابات از  همه دستگاه‌ها خواسته است تا از رفتار و گفتار افراد حقیقی و حقوقی زیر مجموعه خود مراقبت کنند و آنها را از هرگونه انتقاد غیر منصفانه، اظهارنظر غیرمسئولانه، رواج تهمت و درشت‌گویی در هر سطحی منع کنند؛ زیرا یکی از مهمترین راه‌ها برای ترغیب مردم به انتخاب گزینه صندوق رای، کاهش تنش‌های بین دستگاهی و ارائه تصویری منسجم و کارآمد برای عموم مردم است.

این سایت خبری و تحلیلی دولت خطاب به  صدا و سیمای وابسته به علی خامنه ای و همه رسانه‌های داخلی، اعم از سیاسی، فرهنگی، اجتماعی یا حتی هنری و ورزشی، نوشته است دمیدن به تنور انتخابات را اولویت این هفته‌های باقیمانده تا انتخابات قرار دهند چرا که خانه‌نشینی گسترده مردم در ایام کرونا، فرصت مغتنمی برای رسانه‌های مجازی فراهم آورده که لازم است استفاده مناسبی از آن در جهت خلاف نیات بوق‌های یاس‌آور دشمن به عمل آید.

این در حالی که عموم مردم ایران رسانه های داخلی و صدا و سیما را قبول ندارند و اخبار درست روز را از رسانه های خارجی و اجتماعی غیر وابسته به حکومت ایران پیگیر می شوند .

ایرنا پلاس در ادامه از  چهره‌های مشهور (سلبریتی‌ها) خواسته است تا همچون ادوار گذشته نقش تاریخی خود را ایفا کنند و هر کدام با دعوت از طرفداران‌شان، به کاهش سردی فضای انتخابات ۱۴۰۰ کمک کنند.

این سایت خبری  نوشته است : در فرصت باقیمانده تا روز رای‌گیری، هیچ‌کدام از دستگاه‌ها، نهادها، ادارات، بخش‌ها و اجزای حاکمیتی در هر سطحی، نباید منادی کاهش حضور یا ایجاد ناامیدی برای مردم باشند.