خبرگزاری رسمی سوریه از حمله هوایی اسرائیل خبر داد. رسانه ها: ۹ تن کشته شدند که پنج نفر سوری نبودند

محلی در مرکز سوریه که به گزارش سامانه های خبری مورد حمله اسرائیل قرار گرفته است

رسانه های دولتی در سوریه دوباره از حمله هوایی اسرائیل علیه مواضع نظامی در خاک آن کشور خبر دادند و طبق معمول ادعا کردند که اکثر موشک های پرتاب شده را منهدم ساخته اند. ولی سازمان حقوق بشر سوریه که معمولا منابع اطلاعاتی موثقی دارد، گزارش داد که دست کم ۹ تن کشته شده اند که احتمالا پنج تن از آنان وابسته به حکومت اسلامی ایران بوده اند.

اسرائیل مانند اکثر موارد گذشته نسبت به این خبر به سکوت ادامه می دهد.

در گزارش ها آمده است که محل بمباران شده، مرکز پژوهش و مطالعات علمی سوریه می باشد که در گذشته نیز هدف حمله قرار گرفته و گمان بر آن است که در این مرکز، دانشمندان سوریه به تولید سلاح های میکروبی و شیمیایی مشغول هستند. در گزارش های پیشین آمده بود که سپاه قدس نیز، ارتش سوریه را در تولید این گونه جنگ افزارهای ممنوعه همراهی می کند.

مکانی که مورد حمله موشکی قرار گرفت، مصیاف نام دارد و در مرکز سوریه واقع شده است. این شهرک در نزدیکی شهر حماه در شمال غرب سوریه قرار دارد.

در یک گزارش آمده است که چهار تن از کشته شدگان شهروندان سوری بودند و از هویت پنج تن دیگر هنوز خبری در دست نیست، که احتمال می رود چریک های وابسته به حکومت ایران بوده اند.

خبرگزاری دولتی سانا در دمشق در گزارشی نوشت که بلافاصله پس از ظاهر شدن هواپیماهای اسرائیلی در حریم هوایی آن کشور، سامانه پدافند هوایی به کار افتاد و حمله آن ها را خنثی کرد.

اسرائیل در گذشته بارها ابراز نگرانی کرده که ارتش سوریه کوشیده به سلاح های شیمیایی و میکروبی مجهز گردد. روح الله خمینی چند بار گفته بود که تولید چنین سلاح هایی مخالف شریعت اسلامی است. این واکنش خمینی، پس از حملات شیمیایی ارتش عراق علیه سربازان ایرانی مطرح شده بود.

این خبر که ممکن است محل بمباران شده مرکز تولید سلاح های شیمیایی یا میکروبی بوده، هنوز از جانب منابع موثق تایید نشده است.