خبرگزاری سپاه پاسداران: جناب  واعظی، لطفا با اعصاب مردم بازی نکنید!

خبرگزاری تسنیم،  وابسته به سپاه پاسداران در یک گزارش اقتصادی درباره سخنان روز گذشته (شنبه ) محمود واعظی که  اعتراف کرده بود دلار ۲۵ یا ۲۷ هزار تومانی،کار دولت بوده تا کشور را اداره کند نوشته است :  به لطف این سیاست‌دولت  مردم نه تنها در تأمین هزینه‌های زندگی به مشکل خوردند، حتی برای تأمین اقلام ضروری زندگی‌ هم مجبور به حضور در صف‌های طولانی مرغ و روغن شدند.

تسنیم در ادامه با اشاره به سخنان چند روز پیش حسن روحانی در جلسه هیات دولت که گفته بود که هیچ کدام از مسئولان دولت حق ندارند ‌ ” با استفاده از تریبون دولت  با اعصاب مردم بازی کنند.” نوشته است :  اتفاقا دولت خیلی هم شدید با اعصاب مردم بازی کرده بود و نمونه بارز آن گرانی یک شبه بنزین و اعلام بی خبری رئیس جمهوری بود!

واعظی پیشتر  با تاکید بر اینکه از نظر اقتصادی نرخ ارز ایران ۲۵ یا ۲۷ هزار تومان نیست، گفته بود : ما این کار را کردیم تا بتوانیم اقتصاد کشور را اداره کنیم تا امروز دشمنان بگویند که فشار حداکثری شکست خورده و آنها به دنبال حل مسائل هستند و امروز ایران از موضع قدرت است.

این خبرگزاری نزدیک به سپاه در ادامه نوشته است: نکته مهم در حواشی اخیر ایجاد شده توسط واعظی این بود که بالاخره ثابت شد که بالا بردن نرخ دلار زیر سر دولت است،   آنهم در حالی که همواره دولت در تلاش برای تکذیب این ادعا بود. زمانی که دلار در بازار به شدت مسیر صعودی را طی می کرد و در نقطه ای به ۳۲ هزار تومان هم رسید، بسیاری اعلام کردند که این گرانی ها کار خود دولت است و برای جبران کسری بودجه‌شان در بازار ارز را دستکاری می کنند. اما دولت روحانی  با جدیت این ادعا را تکذیب می کرد و می گفت از همه توانمان برای مدیریت بازار ارز و کاهش نرخ دلار استفاده می کنیم!

تسنیم در ادامه نوشته است : در روزهایی که مردم از افزایش نرخ  ارز با فشار زیادی رو به رو شده و حتی در تأمین معاش‌شان به مشکل خورده‌اند، دولت اکنون اعتراف میکند که خودش دلار را در این قیمت نگه داشته تا کشور را اداره کند، نه تنها بازی با اعصاب مردم است بلکه ظلم بزرگی به مردمی است که به لطف سیاست های اقتصادی دولت مجبورند در روزهای کرونایی برای تامین حداقل های زندگی ساعات طولانی در صف خرید مرغ و روغن بایستند تا شاید از سهمیه دولتی بهره مند شوند.