خبرگزاری فارس وابسته به سپاه، خواهان برخورد با زالی، افشاکننده جنایت کرونایی رژیم شد

در پی افشاگری‌های تکان دهنده علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در تهران، که پرده از جنایات کرونایی سران رژیم ایران برداشته بود، خبرگزاری فارس وابسته به سازمان تروریستی سپاه پاسداران، خواهان برخورد امنیتی و قضایی با او شد.

خبرگزاری فارس، امروز یکشنبه نوشت: «چند روز قبل بود که صحبت‌های علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونای شهر تهران توسط یکی از رسانه‌ها منتشر شد. سخنانی که واکنش‌های زیادی در پی داشت به طوری که به طور وسیعی مورد سواستفاده رسانه های ضدانقلاب قرار گرفت و زمینه بی اعتمادی به دستگاه تصمیم گیری در مدیریت کرونا که در راس آن خود وزارت بهداشت قرار داشت را فراهم کرد».

فارس افزود: «سوال اینست که اگر یک رسانه چنین مطالبی را منتشر کرده بود، به حق به دادگاه احضار نمیشد؟ آیا در همه جای دنیا آنهم در چنین شرایطی این سطح از ولنگاری کلامی برای یک مدیر وجود دارد؟طبیعی است که امروز مردم [بخوانید سران جنایتکار رژیم] منتظرند دستگاه قضایی به عنوان مدعی العموم و در دفاع از اعتماد اجتماعی، آقای زالی را احضار و نسبت به آنچه گفته است در محکمه پاسخگو کند».

اگر در نظام پرخفقان و دیکتاتوری حاکم بر ایران، کسی هم پیدا شود که گوشه‌ای از واقعیت‌ها را افشا کند، با تهدید و ارعاب و سرکوب رژیم مواجه می‌شود.

زالی، چهارشنبه هفته پیش (۲۱ مرداد)، طی اظهاراتی بی‌سابقه گفت: «وقتی اولین مورد کرونا در قم مشاهده شد، خواهان قرنطینه قم شدم و گفتم انتخابات شهر قم تعطیل شود، اما بعضی‌ها مرا مسخره کردند و گفتند این بیماری را براحتی کنترل می‌کنیم.»

او افزود: «هزینه داروهای کرونا چند برابر واردات واکسن شده است، اما اجازه خرید واکسن ندادند چون فکر می‌کردند گران است.»

زالی گفت: «وقتی کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به ایران آمدند، ما به‌جای مشورت با آن‌ها، مدام از آن‌ها می‌خواستیم در رسانه‌ها از نظام سلامت ایران تعریف کنند. ما آمارهای مرگ و میر را از سازمان جهانی بهداشت پنهان کردیم. کمک‌های جهانی و پزشکان بدون مرز را از فرودگاه برگرداندیم در حالی که اطلاعات چندانی درباره ویروس نداشتیم و از مشاوره‌های بین‌المللی استفاده نکردیم. چرا چین که دوست صمیمی ما است به ما واکسن کافی نمی‌دهد؟»

اعتراف بی‌سابقه زالی: «جلوی واردات واکسن را گرفتند؛ آمار مرگ‌ومیر را پنهان کردیم؛ فقط برای پنج روز ذخیره واکسن داریم»