خبرگزاری فارس: ۲۳ ارمنی در کربلا مسلمان شدند. اسقف ارامنه: این خبر دروغ است

خبرگزاری فارس نوشته بود که ۲۳ تن از ارامنه ایران در جریان اجرای مراسم عاشورای حسینی در کربلا  به دین اسلام گرویده اند . ولی اسقف ارامنه تهران این خبر را تکذیب کرد .

خبرگزاری فارس نزدیک به سپاه به نقل از فردی که آن را خادم اهل بیت نامیده است  ادعا کرده در کربلا یک مسیحی شفا گرفت و در پی آن گروهی از ارامنه مسلمان شدند!

خبرگزاری فارس  در گزارشی نوشته است پس از شفا گرفتن یک مسیحی در کربلا ۲۳ ارمنی شهادتین خواندند و مسلمان شدند.

در این گزارش امده است که این بیست و سه جوان‌ ارمنی بی آنکه بخواهند و بدانند شیفته اباعبدا لله و فوری تغییر دین داده اند .

”سیبوه سرکیسیان” اسقف اعظم خلیفه‌گری ارامنه تهران در واکنش به این ادعا، پخش اخبار کذب توسط خبرگزاری فارس را محکوم کرده و گفته است : «ما اخبار کذب نشر یافته در سایت‌های مذکور را شدیدا محکوم کرده و نویسندگان آن را به پاسخگویی فرا می‌خوانیم».

اسقف ارامنه تهران با پیگیری و پاسخی که بدون ذکر نام خبرگزاری در  این رابطه داده است نخواسته خود را در برابر خبرگزاری سپاه قرار دهد و دست‌کم به جامعه ارامنه و مسیحیان ایران القا کند که اصل ماجرا را پیگیری و وظیفه اطلاع رسانی را انجام داده است.

به گزارش های سایت های خبری مسیحی، گرایش به دین مسیحیت در ایران رشد کرده است. یک شبکه تلویزیونی مسیحی نیز مدعی شده است که رشد گرایش به مسیحیت در ایران بیش از دیگر نقاط جهان است. بر اساس مطالعات دو پژوهشگران موسسه بین المللی سنگاپور تخمین زده شده است که سه ال پیش  تعداد ایرانی هایی که از سال ۱۹۶۰ تا ۲۰۱۰ به دین مسیحیت گرایش پیدا کرده اند حدود ۱۰۰ هزار نفر را شامل می شوند.

آگاهان امور می گویند گرویدن مسلمانان به مسیحیت رشد روز افزون دارد و خبرگزاری فارس خواسته به تلافی آن، اقدامی برای جبران کرده باشد اما پیش بینی نکرده بودند که خبر چنان باورناپذیر است که حتی صدای اسقف سرکیسیان که همواره درصدد نزدیکی با سپاه و اطلاعات است هم درخواهد آمد.