خبرگزاری ها: اسرائیل برای خنثی کردن عملیات انتقام جویانه قتل فخری زاده، در ایلات “گنبد آهنین” مستقر کرد

خبرگزاری های خارجی گزارش داده اند که تدابیر امنیتی گسترده در اسرائیل، برای خنثی کردن هرگونه تلاش حکومت ایران به هدف انتقام گیری از این کشور و اجرای یک تعرض مسلحانه ادامه دارد. ولی در داخل اسرائیل هیچ تحرک ویژه ای دیده نمی شود و زندگی به حال عادی ادامه دارد.

آسوشیتدپرس در گزارشی نوشت که اسرائیل شماری از سامانه های ضد موشکی به نام “گنبد آهنین” را به بندر ایلات که جنوبی ترین شهر اسرائیل است منتقل ساخته است. جابجایی این سامانه دست می زند و این کار بر حسب ضرورت های دفاعی انجام می شود.

مقامات نظامی اسرائیل هنوز واکنشی نسبت به این خبر و یا میزان درستی آن نشان نداده اند. ولی آشنایان امور این احتمال را مطرح می سازند که رژیم ایران در صدد برآید با کمک شبکه های تروریستی اسلامگرایان افراطی از قبیل داعش، که همچنان در شبه جزیرۀ سینا فعال هستند، بخواهد بندر ایلات را هدف حمله موشکی قرار دهد.

رژیم ایران، اسرائیل را به مسؤولیت هلاکت محسن فخری زاده سرپرست امور تدارکاتی برنامه های اتمی متهم می سازد. فخری زاده که ادعا شده بود یک دانشمند اتمی است، ماه گذشته در شرایطی بسیار اسرار آمیز در آبسرد دماوند کشته شد و رژیم ایران روایت های مختلفی درباره شیوه اجرای این سوء قصد منتشر ساخته است.

در یک گزارش ادعا شده که استقرار این سامانه ضد موشکی به خاطر نگرانی اسرائیل از پرتاب موشک توسط حوثی های یمن به سوی خاک اسرائیل می باشد. ولی گنبد آهنین برای موشکهای کوتاه برد ساخته شده و بعید است بتواند موشک هایی را که از خاک یمن شلیک گردد، هدف قرار دهد.