خبر ابتلای جهانگیری به کورونا و بستری شدنش در خانه، توسط دفتر ریاست جمهوری ایران تکذیب شد

دفتر ریاست جمهوری ایران، خبر مبتلا شدن اسحاق جهانگیری به کرونا و قرنطینه شدن او در منزل را نادرست خواند و آن را تکذیب کرد. در خبر آمده بود که جهانگیری تحت نظر یک تیم پزشکی خود را خانه نشین کرده است. سامانه خبری ایران وایر در خبری که در این باره انتشار داد، نوشته بود که  اسحاق جهانگیری به ویروس کرونا مبتلا و به همراه خانواده اش زیر نظر یک تیم پزشکی در قرنطینه می باشند.

سلیمانی، افزود: جهانگیری در دفتر کارش می باشد و در  تماس تلفنی با استانداران سراسر ایران، و کورونا را مدیریت می کند.

همچنین ابتلا و بستری شدن محمدباقر قالیباف، شهردار پیشین تهران نیز تکذیب شد.

مهدی چمران، رئیس سابق شورای شهر تهران، در این باره گفت:  «روز شنبه تلفنی با آقای قالیباف تماس گرفتم و وی در دفتر کارش حاضر بود و هیچ مشکلی ندارد».

او تایید کرد که قالیباف پس از تماس تلفنی که با دفتر او گرفته، در آنجا حاضر بوده است و در صحت کامل به سر می‌برد. هیچ آثاری هم از بیماری در وی مشخص نبوده است.

این در حالی است که برخی رسانه‌ها ی  اخلی ایران ، پیش از این به نقل از منابع آگاه اعلام کردند که تست اول قالیباف مثبت شده و نشانگر عفونت ویروسی است و برای تایید ابتلای قطعی او به کرونا، نیاز به تست‌های دوم و سوم است.

در شبکه های اجتماعی نوشته اند:  زمانی که وزارت بهداشت اعلام کرده بود شهر قم باید در قرنطینه قرار بگیرد تا همه کشور درگیر این ویروس نشود، آخوند  حسین طائب، رئیس سازمان اطلاعات سپاه پاسداران با دستور رهبری با قرنطینه قم مخالفت کرده بود. مسئولان این سازمان تا کنون واکنشی به این خبرها‌ نداشتند.

در حالی که تاکنون شماری از پرستاران و پزشکان به دلیل کمبود تجهیزات حفاظت شخصی در جریان مقابله با کرونا جان باخته‌اند، رئیس دادگستری قم از بازداشت یکی از پرستاران بیمارستان‌های این شهر را به دلیل انتشار ویدیویی در ارتباط با آمار بیماران جان باخته خبر داده و گفت: «پرستاری که آمار   فوتی های کورونا در قم را در شبکه اجتماعی منتشر کرده بود ، بازداشت و سه روز نیز در بازداشتگاه نگهداری شد».