محسن فخری زاده سرپرست برنامه های اتمی و موشکی رژیم در تهران ترور شد؛ “صهیونیست‌ها مرتکب شدند”

رسانه های حکومت ایران خبر دادند فردی به نام محسن فخری زاده که پدر برنامه های اتمی و موشکی رژیم معرفی گردیده، در یک سوء قصد در در «منطقه آبسرد» دماوند در نزدیکی تهران هدف قرار گرفته و از پای درآمده است و احتمال ا افراد دیگری نیز کشته یا زخمی شده اند. در جریان این رویارویی مسلحانه، یک انفجار بزرگ نیز رخ داد و محافظین فخری زاده به سوی مهاجمین شلیک کردند ولی نتوانستند به آن ها آسیب برسانند.

نام محسن فخری زاده به عنوان پدر برنامه های هسته ای رژیم ایران، برای نخستین بار توسط بنیامین نتانیاهو در یک همایش رسانه ای، به آگاهی جهانیان رسید و نتانیاهو هشدار داد که «در آینده، باز هم از این فرد خواهید شنید».

رسانه های حکومت ایران این سوء قصد ماهرانه را به عوامل دولت اسرائیل نسبت دادند، ولی دولت اسرائیل نسبت به آن سکوت کرده است.

نام فخری زاده در اسنادی دیده می شد که از بایگانی اتمی رژیم ایران، در محله شورآباد تهران به اسرائیل آورده شد و شامل تقریبا یکصد هزار سند کتبی و عکس و گراف و سی دی بود.

گفته شده که یک بخش از فعالیت فخری زاده متمرکز بر ساخت کلاهک اتمی برای نصب بر روی موشک های جنگی بوده است.

کارشناسان می گویند که ترور او در تهران، نه تنها یک شکست عملیاتی و اطلاعاتی برای رژیم است، بلکه ضربه بزرگی نیز به ادامه برنامه های اتمی رژیم وارد می آورد.

حکومت ایران هفته پیش اعلام کرد که غنی سازی اورانیوم را به سطح بیست درصد بالا می برد و همچنین بر خلاف تعهدات پیشین خود، سانتریفیوژهای نسل جدید را به کار می اندازند که اورانیوم را با سرعت ده‌ها برابر غنی سازی می‌کند.

نام محسن فخری زاده، در فهرست تحریم های سازمان ملل قرار داشت.

حکومت اسلامی ایران در سال های اخیر، از سوء قصد به جان دست کم پنج نفر که همگی دانشمندان اتمی توصیف گردیدند خبر داد و همه این موارد را به اسرائیل نسبت داده است.

رژیم که از یافتن عاملان واقعی این سوء قصدها عاجز مانده بود، چند تن افراد را بازداشت کرد و ضمن شکنجه آنان، آن‌ها را ناچار ساخت مسؤولیت اجرای این قتل ها را به عهده بگیرند. ولی اکثر این افراد ناپدید شدند و خبری از سرنوشت آن‌ها در دست نیست.

سپاهی حسین دهقان وزیر دفاع پیشین رژیم، که اکنون مشاور علی خامنه ای در امور نظامی می‌باشد، در واکنشی تهدید کرد که رژیم ایران قاطعانه از اسرائیل انتقام خواهد گرفت.

سپاهی دهقان که به طور رسمی خود را برای احراز مقام ریاست جمهوری نامزد کرده است، در پیام توئیتری خود نوشت که انتقام از اسرائیل سخت و دردناک خواهد بود.

فخری زاده هنگامی که اتومبیل حامل او در حال حرکت بود، از ناحیه سر هدف گلوله قرار گرفت و بلافاصله به هلاکت رسید. این شیوه ترور نشان می‌دهد که سوء قصد کنندگان افراد بسیار حرفه‌ای بوده‌اند.

فخری زاده ظاهرا ریاست نهادی را به نام “سازمان پژوهش‌های دفاعی” به عهده داشت، ولی ماموریت واقعی او پیشبرد برنامه‌های هسته‌ای، در کنار برنامه‌های موشکی بود.

سپاهی دهقان در پیام توئیتری خود نوشت: «صهیونیست‌ها می‌کوشند فشار حداکثری بر ایران را شدت بخشند و یک جنگ تمام عیار به راه اندازند، ولی واکنش ایران به شیوه‌ای خواهد بود که آن‌ها را از کرده خود پشیمان خواهد ساخت».

شش ماه پیش نیز کارگاه مونتاژ سانتریفیوژهای نسل جدید حکومت ایران در نطنز، در یک انفجار اسرارآمیز ویران شد و این حادثه نیز به عوامل وابسته به اسرائیل نسبت داده شد.