خبر رسمی در تهران: قاضی سرکوبگر غلامرضا منصوری توسط پلیس بین المللی بازداشت شد

سخنگوی قوه قضاییه خبرداد: غلامرضا منصوری،‌ قاضی متهم در پرونده مفاسد اقتصادی،توسط پلیس اینترپل رومانی بازداشت شد.

غلامحسین اسماعیلی، در ادامه افزود: «این فرد در رومانی دستگیر شده است، اما به دلیل شیوع کرونا چون هیچ پروازی انجام نشده فعلا به ایران آورده نشده است».

غلامرضا منصوری  قاضی وقت اجرایی لواسان متهم ردیف نهم پرونده طبری است. اتهام او اخذ رشوه ۵۰۰ هزار یورویی از اکبر طبری است.

منصوری که یکی از قضات بدنام جمهوری اسلامی است که برای خوش‌خدمتی به حکومت، دستور بازداشت شمار زیادی روزنامه‌نگاران و خبرنگاران را صادر کرده است.

برادرزاده منصوری (قاضی و بازپرس سابق) ، در ویدیویی که در اینستاگرام منتشر شده،  گفته است  که او ۲۱ خرداد به سفارت ایران در بخارست، پایتخت رومانی مراجعه کرده و دیشب پس از بد شدن حالش به بیمارستان رفته اما از سوی پلیس رومانی به اینترپل تحویل شده است.

این در حالی است که “عبدالرضا سلطانی “فعال رسانه‌ای دیشب در کانال تلگرام خود نوشته بود: «غلامرضا منصوری، بازپرس ویژه پرونده فاضل لاریجانی پیش از آنکه از المان سر در بیاورد … در اوین بازداشت بود؛ سه موضوع مهم در این خصوص وجود دارد: نخست  باید مشخص شود یک محکومِ متهم قاعدتا ممنوع‌الخروج چطور از امتیاز مرخصی (!) برخوردار می‌شود و پس از آن، از المان سر در می‌آورد.

دوم آنکه آخرین اطلاعات ما نشان‌دهنده آن است وی با انتقال میزان قابل توجهی ارز (چند میلیون یورو) و اخذ اقامت اسپانیا، به‌همراه فرزندخوانده خود در این کشور سکونت پیدا کرده؛ لازم است نهاد‌های امنیتی با کمک گرفتن از اینترپل، اقدام به بازگرداندن این عنصر فاسد کنند.

و آخر آن که همه می‌دانیم امثال منصوری، اکنون کم نیستند و قاعدتا کریدور انتقال این عناصر به خارج کور و غیرفعال نشده است؛ بد نیست نهاد‌های نظارتی برای عدم فرار این مهره‌های فاسد، تمهیدات لازم را اتخاذ کند» .