انفجار در نیروگاه زرگان اهواز و نشت کلر در پتروشیمی کارون

سازمان منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر از نشت کلر در پتروشیمی کارون خبر داده و رئیس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز هم اعلام کرد آتش‌سوزی در نیروگاه زرگان اهواز بعد از ۲ ساعت تلاش آتش‌نشانان مهار شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا به نقل از روابط عمومی منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر، ساعت ۱۶:۴۵ بعداز ظهر امروز در ناحیه ۱۱۳ مجتمع پتروشیمی کارون نشت کلر اعلام شد.

بر اساس این گزارش، یگان امداد و آتش‌نشانی این سازمان برای رسیدگی به این حادثه به پتروشیمی کارون اعزام شده‌اند و ابعاد و علت حادثه در دست بررسی است.

شرکت پتروشیمی کارون اولین تولیدکننده ایزوسیانات‌ها در خاورمیانه است که در سال ۱۳۸۱ تأسیس و فاز‌های اول و دوم آن به ترتیب در اسفند ماه ۱۳۸۷ و بهمن ماه ۱۳۹۵ افتتاح شد.

در تازه ترین انفجاررها و آتش سوزی ها در ایران ساعاتی پیش خبرگزاری های حکومتی خبر از آتش سوزی گسترده ای در نیروگاهی در اهواز دادند.

رییس سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اهواز وقوع انفجار در نیروگاه “شهید مدحج زرگان” در این شهر را تایید کرده و گفته است که دلیل آتش‌سوزی انفجار ترانس در نیروگاه بوده است.

ابراهیم قنبری به ایرنا گفته ساعت سه و نیم عصر امروز سانحه در نیروگاه زرگان گزارش شده و نیروهای امداد به منطقه فرستاده شده‌اند اما هنوز ابعاد حادثه مشخص نیست.

تسنیم اما گزارش داده که آتش‌سوزی مهار شده است.

نیروگاه زرگان کجاست؟

نیروگاه “شهید مدحج” یا نام قدیمی آن “زرگان اهواز” در کیلومتر ۵ جاده اهواز به مسجد سلیمان در زمینی به مساحت حدود ۴۵ هکتار ساخته شده است.

این نیروگاه متعلق به شرکت برق و انرژی صبا وابسته به بنیاد مستضعفان ایران است

 

این گزارش تکمیل خواهد شد.