خبر فوری:مشاور ارشد رییس جمهوری فرانسه به منظور کاهش تنش و احتمال بروز جنگ به تهران رفته است

آقای بن پیش از این در ایران خدمت کرده و متخصص امور خاورمیانه است

خبرگزاری رویترز به نقل از منبعی در کاخ الیزه می‌گوید مشاور ارشد رئیس جمهور فرانسه در امور دیپلماتیک روز چهارشنبه به تهران سفر کرده است.

این خبرگزاری در گزارش خود دلیل سفر این مقام ارشد کاخ الیزه را  تلاش های دیپلماتیک در راستای  کاهش تنش و احتمال بروز جنگ میان آمریکا و رژیم اسلامی ایران و همچنین تنش در منطقه عنوان کرده است.

رویترز در حالی خبر از سفر این مقام فرانسوی می دهد که هفته گذشته نیز نخست وزیر ژاپن در سفر خود به تهران آشکارا  دلیل سفر خود را جلوگیری از یک جنگ احتمالی میان ایالات متحده و رژیم اسلامی عنوان کرد و البته در پاسخ به درخواست وی علی خامنه ای گفت که حاضر به مذاکره با ترامپ و دولت آمریکا نیست.

حال باید دید که چه اتفاقی و یا شرایط اضظراری پیش آمده که باعث شده این مقام اروپایی آن هم بدون اعلام قبلی  و شتاب زده به تهران سفرکند.

نکته دیگر اینکه آقای بن پیش از این در ایران خدمت کرده و متخصص امور خاورمیانه است.

رویترز از قول منبعی در ریاست جمهوری فرانسه نوشته که امانوئل بن، مشاور ارشد دیپلماتیک امانوئل مکرون به تهران رفته تا در “مذاکرات سطح بالا” به کاهش تنش در منطقه کمک کند.

پس از حمله به نفتکش ها در بندر فجیره و همچنین دو نفتکش در دریای عمان ایالات متحده رژیم ایران را عامل این عملیات تروریستی معرفی کرده و خواستار آن شده که جامعه جهانی به این اعمال تروریستی رژیم واکنش نشان دهند.

رژیم اسلامی هرگونه دخالت در این حوادث تروریستی را رد کرده است.