پرزیدنت ترامپ: برای حمله به رژیم ایران نیاز به مجوز کنگره ندارم

پرزیدنت ترامپ در گفتگویی اختصاصی با سایت «هیل‌ تی‌وی» در رابطه با احتمال حمله نظامی به رژیم ایران گفت: «برای حمله به ایران به تایید کنگره نیاز ندارم.»

از رئیس‌جمهوری آمریکا پرسیده شد که آیا برای اقدام نظامی علیه ایران بدون مراجعه به کنگره اختیار کافی دارد، او در پاسخ گفت: «بله اختیار دارم».

پرزیدنت ترامپ گفت: «ولی آنچه که ما انجام می‌دهیم حرکت شانه به شانه با کنگره است… و به نظرم آنها قدردان این مسئله هستند».

وی تصریح کرد که «من مایلم با آنها همراه باشم ولی از نظر قانونی مجبور نیستم».

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا روز گذشته در کاخ سفید فرمان اجرایی جدیدی را امضا کرد که براساس آن دارایی‌های علی خامنه ای رهبر جمهوری اسلامی و دفتر او را تحت تحریم قرار می‌دهد.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۳ تیرماه به خبرنگاران گفت با تحریم رهبر جمهوری اسلامی و دفتر او، دسترسی آیت الله خامنه‌ای به تمامی منابع مالی قطع می‌شود.

پرزیدنت ترامپ گفت: رهبر جمهوری اسلامی مسئول اقدامات خصمانه ایران است.

وی افزود: ایران هیچوقت نمی تواند سلاح هسته ای داشته باشد. ایران باید از حمایت تروریسم دست بردارد.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از تمایل خود به مذاکره با جمهوری اسلامی گفت و تاکید کرد که او همچنان آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است.

در رابطه با موضوع تیاز پرزیدنت ترامپ به مجوز کنگره برای حمله نظامی به رژیم ایران سایت «هیل تی وی» خبر داده که تیم کین و تام اودال، سناتورهای دمکرات، پیشنهادی به عنوان الحاقیه لایحه بودجه دفاعی ارائه کرده‌اند که دولت ترامپ را از استفاده از منابع مالی دولتی برای حمله به ایران بدون مجوز کنگره منع می‌کند.

این سایت می‌افزاید که چاک شومر از سناتور میچ مک‌کانل، رهبر اکثریت سنا، خواسته که رای‌گیری درباره این پیشنهاد به بعد از مناظره نامزدهای درون حزبی دمکرات برای انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۰ به تعویق بیفتد. این مناظره قرار است در هفته جاری برگزار شود.