پرزیدنت ترامپ در فرمانی علی خامنه‌ای را تحریم کرد؛ محمدجواد ظریف نیز تا آخر هفته در لیست تحریمی‌ها قرار می‌گیرد

ترامپ در حال امضای فرمان تحریم اموال علی خامنه ای

دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در کاخ سفید فرمان اجرایی جدیدی را امضا کرد که براساس آن دارایی‌های آیت الله خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی و دفتر او را تحت تحریم قرار می‌دهد.

پرزیدنت ترامپ روز دوشنبه ۳ تیرماه به خبرنگاران گفت با تحریم رهبر جمهوری اسلامی و دفتر او، دسترسی آیت الله خامنه‌ای به تمامی منابع مالی قطع می‌شود.

پرزیدنت ترامپ گفت: رهبر جمهوری اسلامی مسئول اقدامات خصمانه ایران است.

وی افزود: ایران هیچوقت نمی تواند سلاح هسته ای داشته باشد. ایران باید از حمایت تروریسم دست بردارد.

رئیس جمهوری آمریکا بار دیگر از تمایل خود به مذاکره با جمهوری اسلامی گفت و تاکید کرد که او همچنان آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران است.

علی خامنه‌ای و بیت رهبری تحریم شدند

در حال حاضر هم مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده، و هم برایان هوک، نماینده ویژه وزارت خارجه آمریکا در امور ایران، در منطقه به سر می‌برند و مشغول رایزنی با متحدان هستند. به گزارش خبرگزاری آسوشیتدپرس، مایک پمپئو روز دوشنبه با ملک سلمان، پادشاه عربستان، دیدار و گفت‌وگو کرد.

ایالات متحده آمریکا در واکنش به سرنگونی پهپاد این کشور بر فراز تنگه هرمز در هفته گذشته، تحریم‌های ایران را در روز دوشنبه سوم تیرماه تشدید کرد.

آقای ترامپ گفته که دفتر رهبر جمهوری اسلامی نباید از تحریم‌ها مستثنی شود.

همچنین دقایقی بعد استیو منوچین، وزیر خزانه‌داری آمریکا، روز دوشنبه اعلام کرد که واشینگتن تا پایان هفته محمدجواد ظریف، وزیر امورخارجه ایران، در فهرست تحریم‌های ایالات متحده آمریکا قرار خواهد داد.

او همچنین تاکید کرد که در راستای افزایش فشار حداکثری علیه ایران، کانال‌های مالی مربوط به سپاه‌پاسداران مورد تحریم قرار می‌گیرند.

وزیر خزانه‌داری آمریکا تاکید کرد که در تحریم‌های جدید، پول‌های زیادی مسدود خواهند شد.

 

6 دیدگاه‌

  1. بسیار عالی. دمت گرم آقای ترامپ. میدونستم خیلی هوشمندانه عمل خواهی کرد. نبرد اقتصادی به مراتب اثر گذارتر از جنگ نظامی است. اول خیلی ناامید شدم. به تصور اینکه هیچ عکس العملی از طرف شما صورت نمیگیرد. ولی به حقیقت گل کاشتی. از خوشحالی در پوستم نمی گنجم.

  2. درود بر دونالد شیردل. بسیار خبر مسرت بخشی است. جواد ضخیمکار همان تروریست جنایتکاری است که در جلوی بیمارستان محل بستری پادشاهی که عظمت ایران را میخواست دست به اعمال تروریستی زد، باشد که جنایتکاران به سزای اعمال پلیدشان برسند. دونالد شیردل متشکرم.

  3. قبل از هر چیز سپاس بیکران بخاطر این امکانى که بمن دادید تا دیدگاهم را با شما در میان بگزارم ، من و میلیونها ایرانى دیگر به اقسا نقاط جهان هجرت کرده ایم براى بقا و ادامه زندگى و براى فرار از دست جانیانى که ۴٠ سال است بر جان مال و ناموس مردم مملکت مسلط شده اند و به هیچ کس هم پاسخگو نیستند. مملکت در بدترین شکل ممکن قرار گرفته در تمام دنیا یک مرد پیدا شده بنام اقاى ترامپ که دارد حساب این اقایان حاکم بر مملکتمان را میرسد. بنده و تمام مردم ایران از ایشان کمال رضایت را دارند و باین امید هستند که ایشان کارى کند خامنه اى دویست میلیارد دلار از پول مردم را دزدیده پسر ایشان و خیلى هاى دیگر که لیست بلند بالاى ان را امریکا افشا کرد. این پولها متعلق به مردمى است که در خیابان ها راه پیمایى میکنند و سپرده ها شان را طلب میکنند. جمعیت ٨٠ میلیونى ایران را ٣٠٠ نفر ملا با قوه قهریه سپاه و بسیج اداره میکنند. در حالیکه مملکت در فساد و فحشا غرق است و مرتباً فریاد میکشند مرگ بر إسرائیل و مرگ بر امریکا.
    براى مردم ایران این دوکشور از بهترینها هستند نه سوریه و فلسطین و یمن و مشتى کشور هاى کور و کچل. خلاصه اینکه اینها باید بروند. من هوادار شاهزاده رضا پهلوى هستم و امیدوارم بجاى این ملاهاى تازى ایشان برگردد. مطلب زیاد دارم ولى همینجا تمام میکنم درود بر إسرائیل و امریکا .

  4. با اینکه خیلی از فعالین سیاسی خارج از کشور مانند عطاالله مهاجرانی و علیرضا نوری‌زاده میگویند پرونده اقتصادی خامنه‌ای پاک است و نه خامنه‌ای و نه فرزندانش هیچگونه فعالیت اقتصادی ندارند و اینگونه به این خبر واکنش نشان داده اند ولی من ایمان دارم که این کذب محض است زیرا زمانی که خمینی در جماران مثلا اجاره نشین بود هم میگفتند خمینی درویش مسلک است ولی بعدها فهمیدیم که خانواده خمینی چه ثروت باد آورده ای را بدست آورده‌اند . آری من با اینکه از یکسری رفتارهای ترامپ شدیداً ناراحتم و تا مقداری هم منتقد یکسری سیاستهای ترامپ هستم ولی واقعا از ته اعماق وجودم خوشحالم که بالاخره کسی در دنیا پیدا شد که چنین کاری را انجام دهد امیدوارم آستان قدس رضوی هم شدیدأ تحریم کنند و دولت ترامپ این جسارت را داشته باشد که شخص خامنه‌ای را به عنوان تروریست معرفی کند .

  5. البته برخودرژیم واشنگتن وهمدستانش ازهمه واضح تراست که رهبرانقلاب درآن کشور حساب ودرآمدی ندارند. ولی بیش از همیشه معلوم شد که مشاوران ایرانی ترامپ که به او ودولتش ازاین قبیل مشاوره هارامی دهند کجاراهدف گرفته اند. درواقع ازوقتی بحث مبارزه قاطع بامفاسد اقتصادی برخی هم دست های این ها درداخل کشور شکل گرفته است وهمچنین احتمال می دهند رژیم واشنگتن اهل وعیال این هارا که به هزینه ی بیت المال مشغول عیش و نوش هستند راازامریکا بیرون کند (مسئله ای که فعلاًازسوی سردمداران واشنگتن فقطاستفاده ی ابزاری ونوعی رانت درحدتهدیدجهت اخاذی بیشتر است!) این مشاورها بحث تحریم رهبرانقلاب راباترامپ مطرح نموده اند که درصورت افشای بیشتر مفاسد همدستانشان صرفاً درنزدافکارعمومی یک توجیهی برای خودبتراشند.

Comments are closed.