خبر فوری: اعتصاب و اعتراضات گسترده بازاریان و مردم تهران

تظاهرات گسترده ای در ساعات پیش از ظهر امروزدر تهران آغز شددر این تظاهرات بخشی از بازاریان تهران و هزاران نفر ار اهالی تهران به خیابان ها آمده و در اعتراض به وضع اقتصادی و هرج و مرج در مورد دلار و طلا به تظاهرات پرداختند و علیه رژیم شعار دادند.بازاریان همچنین اقدام به بستن مغازه های خود نموده و با شعارها و تجمعات خود دیگر کسبه بازار را تشویق به بستن مغازه های شان کردند.

تنها پس از گذشت چند ساعت این اعتصاب به دیگر  مراکز تجاری تهران گسترش یافت به طوری که خیابان لاله‌زار- خیابان  چراغ برق نیز به این اعتصاب پیوستند. همزمان خبرهای رسیده از تهران حاکی از این است که مردم معترض  نیز به بازاریان پیوسته و در مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع نموده اند.

در زمان گزارشِ این خبر، دامه تظاهرات گسترش می یابد و بر شمار شرکت کنندگان در آن افزوده می شود. در بین شعارها به وضوح شنیده می سود که مردم علیه رژیم فریاد می زنند و خواهان برافتادن آن هستند.

همچنین خبرهای رسیده از تهران حاکی از این است که نیروی انتظامی و نیروی ضد شورش نیز با حمله به بازاریان معترض آنها را مورد ضرب و شتم قرار داده اند. تظاهرکنندگان در مقابل مجلس شورای اسلامی حکومت اقدام به آتش زدن یک کیوسک نیروی انتظامی زده و با شعارهایی مانند: مرگ بر دیکتاتور و مرگ بر گرانی بر علیه دولت و حکومت اسلامی شعار می دهند. شایان ذکر است که دیروز  یکشنبه سوم تیرماه پاساژ علاالدین و چارسو در تهران که صنف فروش موبایل می باشد در اعتراض به گرانی بی رویه گوشی های موبایل و رکود بازار موبایل در تهران دست به اعتصاب زدند.

این احتمال مطرح شده که تظاهرات به شهرهای دیگر نیز کشیده شود. ارزیابی می شود که اعتراض ها، این بار شدیدتر از ماه های گذشته باشد و حکومت در سرکوب کردن آن با مشکلات جدی تری رویرو گردد.

بازار تهران امروز به کلی تعصیل بود و تنش در همه خیابان ها احساس می شد.

همچنین وزارت خارجه اسرائیل در یک پیام توییتری، این خیزش دوباره را، به مردم ایران شادباش گفت و آرزو کرد که آن ها بتوانند هرچه زودتر به آرمان های ملی خود برسند و وطن خویش را از یوغ ظالمان رها سازند.

چندی پیش یک تحلیلگر اسراییلی در مورد فروپاشی اقتصادی و سقوط حکومت ملایان در تهران پیش بینی کرده بود که اقتصاد ایران به زودی فرو می پاشد و رژیم به سقوط نزدیکتر می شود

این  تحلیلگر اسرائیلی در امور خاورمیانه می گوید: فروپاشی اقتصادی رژیم ایران یک امر حتمی است و ممکن است در آینده ای نه چندان دور رخ دهدو سقوط رژیم را نزدیک تر سازد.

مفسر سیاسی شبکه ده تلویزیون اسرائیل صویکا یخزکل צביקה יחזקאל می گوید که هرچه زمان بگذرد، مقدار پولی که از خارج به سوی ایران سرازیر گردد کاهش می یابد و نیاز کشور به ارز خارجی بالا می رود و گرانی به رکورد نجومی می رسد و آنگاه اعلام ورشکستگی می شود.

بر اساس  گزارشات رسیده اعتراضات در تهران همچنان ادامه دارد و رادیو پیام اسرائیل گزارشات تکمیلی در این زمینه را در اختیار مخاطبان خود قرار خواهد داد.

 

یک دیدگاه

Comments are closed.