خبرگزاری رسمی عراق: قاسم سلیمانی در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شد

خبر به هلاکت رسیدن قاسم سلیمانی سر خط خبرگزاری های ایالات متحده شده است

خبرگزاری رسمی بغداد و تلویزیون رسمی این کشور دقایقی پیش(بامداد جمعه)خبر از کشته شدن قاسم سلیمانی دادند.

تلویزیون دولتی عراق می‌گوید قاسم سلیمانی، فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در حمله‌ای در نزدیک فرودگاه بغداد کشته شده است.

شبکه های الجزیره و شبکه العربیه نیز به نقل از تلویزیون عراق این خبر را منتشر کرده‌اند.

رویترز به نقل از نمایندگان مجلس عراق گفته است که سه مقام حشد الشعبی و دو «مهمان مهم» آنها در حمله پهپادی کشته شدند.

مقام‌های عراقی پیشتر گفته بودند، بامداد جمعه ۱۳ دی ماه در حمله‌ای ابو مهدی مهندس، معاون حشد الشعبی در نزدیکی فرودگاه بغداد کشته شده است.

تلویزیون رسمی عراق این تصویر را منتشر نمود که به گفته اآنها تصویری از دست قطع شده قاسم سلیمانی می باشد

دقایقی پس از انتشار این خبر خبرگزاری فارس وابسته به سپاه پاسداران به نقل از خبرگزاری رسمی عراق  خبر به هلاکت رسیدن قاسم سلیمانی سرکرده سپاه تروریستی قدس را منتشر نمود.

خبرگزاری فارس هر چند در متن خبر خود نوشت که هنوز این خبر تایید نشده اما از واژه شهید برای قاسم سلیمانی استفاده نمود که این می تواند دلیلی برای صحت این خبر باشد که بامداد جمعه توسط خبرگزاری های رسمی عراق و همچنین نمایندگان پارلمان این کشور منتشر شد.

پیش از این گزارش شده بود که دست‌کم سه راکت کاتیوشا به سوی فرودگاه بین المللی بغداد شلیک شده است.

به گزارش آسوشیتدپرس در این حمله راکتی چهار نفر کشته شدند و دو خودرو در آتش سوختند.

طبق این گزارش، این راکت‌ها به نزدیکی بخش ترابری و بار فرودگاه اصابت کرده‌اند و این حمله شماری زخمی برجای گذاشته است.

شبکه الجزیره می‌گوید، محمدرضا الجبری، مسئول تشریفات حشد الشعبی، گروه شبه نظامی شیعه در این حمله در نزدیکی فرودگاه کشته شده است. الجزیره اضافه کرده است، افراد دیگری هم در این حادثه کشته شدند. ‌

اگر خبر کشته شدن قاسم سلیمانی صحت داشته باشد وی در حالی به هلاکت رسیده که همواره در سخنان تهدیدآمیز خود آمریکا و کشور اسراییل را تهدید می کرد که وی خود یک تنه حریف ارتش این دو کشور می آید.

وی در سخنانی که سال گذشته خطاب به ترامپ گفت او را قماربازی لقب داد که خود او یک تنه حریفش است و نیازی به دخالت دیگر نیروهای نظامی رژیم نیست.

خبرگزاری فارس به نقل از خبرگزاری رویترز  نوشت:«احمد الاسدی»، یک سخنگوی نیروهای بسیج مردمی عراقی این خبر را تأیید کرده است.

الحمد الاسدی همچنین گفته دشمن آمریکایی و اسرائیلی مسئول قتل دو مجاهد، ابو مهدی المهندس و قاسم سلیمانی است.»

 

3 دیدگاه‌

  1. وجود نیروها وپایگاه های هر کشور خارجی مربوط به خود دولت ومردم ومجلس مستقل عراق است ودخالت سایر نیروها ازسایر کشورها دربودن ویا نبودن آنها اصلاً جایز نمیباشد بنابراین به دولت پلید وتروریست پرور ایران هیچ ربطی ندارد که بیاید و به وجود نیروها وپایگاه های سایرکشورها منجمله آمریکا اعتراض کرده وتوطئه چینی و نقشه کشی برای نابودیشان بمورد اجرا بگذارد. این دخالتهای بی مورد و ایضایی و فضولیهای بی حد ونصاب حکومت ایران ویا از طریق نیروهای وابسته ودست نشانده بسیار طبیعی خواهد بود که کشته هم خواهد داد. رژیم ایران حتی یک لباس نظامی ویا حتی یک سر نیزه نیز نباید وارد سوریه و یمن وعراق نماید وبجای آن باید به درد و فلاکت ملت خودش باشد اگر ادعای مسلمان بودن میکند که حتی دین هم ندارد.

  2. انتقام سردار سلیمانی گرفته خواهد شد،از امروز اسراییل باید هر شب خواب نابودی خودش را ببیند.به اذن الله

Comments are closed.